Kimdir

Murat Serezli Kimdir? Kaç Yaşında? Filmleri – 112 Acil Çağrı Sunucusu

Murat Serezli kimdir? Kaç yaşında? Evli mi? Eşi kim? Aslen nereli? Ne iş yapar? Babası ve annesi kim? Çocuğu var mı? Kaç çocuğu var? Tüm bu soruların cevapları şu sıralar sıklıkla arama motorlarında aranıyor. Usta oyuncunun geçmişte oynadığı dizileri ve filmleri araştırılıyor. 112 Acil Çağrı sunucusu olan ve yakın zamanda Kuruluş Osman dizisinde yer alacağı açıklanan oyuncunun hayatı merak konusu olmuş durumda. Bu nedenle sizler için bütün bu konuların yer aldığı bir biyografi yazısı hazırladık. Burcu, boyu ve kilosu gibi çok çeşitli bilgilere yazımızda yer verdik. Ayrıca kullandığı tüm sosyal medya hesaplarını sizler için listeledik. Yazının sonuna yer aldığı diziler ve filmler liste halinde eklenmiştir. İşte ünlü oyuncu Murat Serezli’nin hayatı!

Murat Serezli Kimdir? Evli Mi? Eşi Kim?

Murat Serezli oyuncu, sunucu, yönetmen ve seslendirme sanatçısıdır. Tam adı Esat Murat Serezli’dir.
Tiyatro ve sinema sanatçıları Metin Serezli ve Nevra Serezli’nin oğludur. Selim Serezli kardeşidir. Evli ve ikiz kız çocukları babasıdır. (Murat Serezli 24 Haziran 1997 tarihinde spiker Handan Güçyılmaz Günay ile evlenmiştir. Bu evliliği 2006’da ayrılıkla sonuçlanmıştır. 2009’da Olcay Serezli (Peker) ile evlenmiştir. Çiftin bu evlilikten Ocak 2011 doğumlu, Beste ve Bade adında ikiz kız çocukları vardır.)

Murat Serezli Kaç Yaşında?

Murat Serezli 3 Ekim 1969 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Liseyi Şişli Terakki Lisesi’nde üniversiteyi Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde okudu. Okul yıllarından itibaren 3D Animasyon, bilgisayar programcılığı, seslendirme ve yönetmenlik yaptı. Bu dallarda hizmet verdiği büyük bir TV kanalında çalışırken, zaman zaman oynadığı reklamlarla dikkat çeker oldu. Profilo Küçük Ev Aletleri için oynadığı 4 reklam büyük başarı kazandı, yıllardır hatırlanan, en sevilen reklamlardan oldu; Kristal Elma kazandı. Hemen ertesi sene Axess için yarattığı Komiser Kemal tiplemesi de büyük beğeni topladı ve o reklamlar da Kristal Elma kazandı.

Ekran önü macerası gittikçe hızlanan Murat Serezli, kamera arkasında yapmakta olduğu 3 boyutlu animasyon, video özel efekt ve yönetmenlikten bir miktar uzaklaşarak oyunculuk ve sunuculuk yapmaya yöneldi. “Eyyvah Eyvah 2”, “Gelecekten Bir Gün” gibi bir çok sinema filmi, “Hayat Bilgisi”, “Çılgın Kanal”, “İşler Güçler” gibi bir çok dizi ve sitcom’daki komedi oyuncusu bilinirliğinin ardından, “Av Mevsimi” ve “Devrim Arabaları” filmlerindeki drama performansları ile de dikkat çekti.

Özel gecelerde sunuculukları ve reklam sektöründeki dublajları ile de bilinen oyuncu, TV’de sunduğu “İyi Beslen Mutlu Yaşa” adlı programının ardından, 2013 yılında da “Kapanmadan Kazan” adlı yarışma programını 100 bölüm sundu. Her gün yayınlanan program rating sıralamasında 50 bölüm boyunca ilk sıralarda yer aldı.

2016 yılında başrolünde oynadığı aksiyon-drama filmi “DAĞ 2”, Türkiye’de 2016 yılının en çok izlenen ve beğenilen filmi oldu. Filmde canlandırdığı karakteri ‘Veysel Yarbay’ ile performansıyla büyük beğeni toplayan Murat Serezli, 2017-2021 arasında da FOX TV’de yayınlanan ve reytinglerde en üst sıraları hiç kaptırmayan “SAVAŞÇI” dizisinde, başından sonuna 100+ bölüm boyunca ‘Kopuz Albay’ olarak başrolde oynadı.

2021 yılı sonunda TRT 1’de 112 Acil Çağrı adlı reality programını sunmaya başlayan Murat Serezli, bir yandan da 2022 yılının ilk yarısında çekilecek olan Göktürk Üçlemesi: İlk Göktürk filmi için hazırlanmaktadır.

Yakın zamanda Kuruluş Osman dizisinde konuk oyuncu olarak katılacağı açıklanmıştır. Halen seslendirme sanatçılığını da sürdüren Murat Serezli ciğer hacmi ve diyaframı kontrollü olan, soluklanmadan, dili dolanmadan bir tomar lafı rahatlıkla söyleyebilmektedir. Hızlı ama net, ya da kontrollü konuşabilir, kolay ezberleyen bir nöron ağına sahip olması, vücudunu yumuşak kullanmasını sağlayan bir kas-sinir sistemine sahiptir.

Murat Serezli Aslen Nereli? Burç Boy Kilo

Aslen memleketi İstanbuldur. Terazi burcundandır. 1.85 boyundadır ve 84 kilodur.

Murat Serezli Sosyal Medya Hesapları

Murat Serezli aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır. Aynı zamanda kendisine ait kişisel bir web sitesi bulunmaktadır. Facebook, Twitter ve İnstagram gibi platformlarda hesapları mevcuttur. Bu yazının hazırlandığı sırada mavi tıklı Twitter hesabında 26.900 takipçisi bulunuyor. İnstagram’da ise 78.300 takipçisi bulunuyor. Bu hesapların yanı sıra Facebook üzerinde hem kişisel hesabı hem de fan sayfası bulunuyor. YouTube üzerinde de videolarının paylaşıldığı bir kanal mevcut. Tüm hesaplarının adreslerini yazımıza ekledik.

İnstagram murat.serezli

Twitter muratserezli

Facebook https://www.facebook.com/Murat-Serezli-21168151631/

YouTube murat3d

Kişisel Web Sitesi http://www.muratserezli.com/

Murat Serezli Oynadığı Dizileri

Yeter
Böyle Bitmesin
Sevdaluk
M.U.C.K. (2012)
Yalan Dünya
Sihirli Annem
Türk Malı
Çılgın Kanal
Teyzanne
Derman (2008)
Tatlı Bela Fadime
Hayat Bilgisi
İşler Güçler
Sihirli Annem
Savaşçı (2017-2021)
Kuruluş Osman (2022)

Murat Serezli Oynadığı Filmleri

Şeytan Çıkmazı
Deliormanlı
Ertuğrul 1890 (Japonca adı: 海難1890, Kainan 1890)
Görkemin Yakışıklılığı
Senin Hikayen
Seni Seviyorum Adamım
Süper Türk
Eyvah Eyvah 3
Eyvah Eyvah 2
Will
Av Mevsimi
Herkes mi Aldatır?
Gelecekten Bir Gün
Kirpi
Devrim Arabaları
Kurbanlık
Görev Kıbrıs
İş arıyoruz
Gelecekten Bir Gün
Pişt (2015)
Dağ 2 (2016)
Özgür Dünya (2019)
İlk Göktürk (2023)

Murat Serezli TV Programları

Kapanmadan Kazan (2013) (Sunucu)
112 Acil Çağrı (2021-günümüz) (Sunucu)

MURAT SEREZLİ KİMDİR? Dizileri Ve Filmleri https://youtu.be/m3FcDDjIWkM