Kimdir

MasterChef Burak Revanbahş kimdir kaç yaşında? Mesleği

MasterChef Türkiye 2022 yarışmacısı Burak Revanbahş kimdir? Kaç yaşında? Mesleği, ne iş yapıyor? Nerelerde çalıştı? Ne mezunu? Instagram adresi. Hakkında bilgiler içeren yazı.

Burak Revanbahş MasterChef Türkiye 2022 yarışmasına ‘kazananlar bahane üretmez, bahane üretmeye değil kazanmaya geldim’ diyerek İstanbul’dan katıldı.
Gerçekleştirmek istediği hayallerini MasterChef’ten çıktıktan sonra gerçekleştirebileceğine inanıyor.
26 yaşında ve 4 senedir profesyonel olarak aşçılık yapmaktadır.
Stajları ile birlikte 11 yıldır yemek sektörünün içerisindedir.
Liseyi Etiler Otelcilik Turizm Meslek Lisesi’nde okumuştur.
Yeditepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden 2018’de mezun olmuştur.
Şu anda aynı üniversitede Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.
Birinci eleme turunda tatlı patates püresi eşliğinde ve portakal soslu levrek yemeğini şeflerin beğenisine sundu. Yapılan tadım sonrasında Mehmet şef kendisine ‘hayır’ oyu verdi. Diğer jüriler ‘evet’ oyu verince iki evet alarak beyaz önlüğü giydi ve ikinci tura adını yazdırdı.

Burak Revanbahş Kimdir?

Burak Revanbahş Linkedin profilinde kendisini şu sözlerle anlatmıştır;
Yeditepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatlarından 2018 yazında mezun oldum. Şu anda Yeditepe Üniversitesi’nde yüksek lisans mba bölümünde öğrenime devam ediyorum. Lisemde ve üniversitemde zorunlu stajlar olarak 4 onun haricinde kendimi geliştirmek adına 2 yaz dönemi mutfaklarda çalıştım meslek hayatıma Ritz Carlton başlayıp sırasıyla Büyük Klüp, Mörfi Restaurant, Orfoz Bodrum, Spago ve Marriot Asiada çalıştım. Mutfağın her alanında çalışmış olup en çok restaurantın sıcak veya soğuk bölümünden keyif alıyorum. Yüksek lisansım ile beraber kariyerimi geliştiriyorum.

Başarılı yarışmacı sosyal medyada Instagram kullanmaktadır. Bu yazının hazırlandığı sırada hesabında 832 takipçisi bulunmaktadır.
Instagram Adresi burakrevanbahs