Kimdir

Emre Yücelen Kimdir? Sen Türkülerini Söyle Jürisi

Emre Yücelen kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Sen Türkülerini Söyle Jürisi Emre Yücelen’in hayatı. Hakkında bilgiler içeren biyografi yazısı.

Emre Yücelen Kimdir?

Emre Yücelen müzisyen ve vokal koçudur. 26 Temmuz 1976 Adapazarı- Sakarya doğumludur. Müzik ile ilk tanışması ortaokul yıllarında babasının hediye ettiği klasik gitarla başladı. Lise yıllarında ilk müzik grubu olan ‘’ETWOX’ u kurdu. İlk besteleri bu yıllara dayanır.

İzmir 9 Eylül Üniversitesi Opera – Şan bölümünü kazandı. Aynı dönem Kocaeli üniversitesinde 2 sene Jeoloji Mühendisliği eğitimi gördü. Bu dönemde bir süre okul şenliklerinde Solo ve Rock grupları ile sahne aldı.
2004 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, Türk Musikisi Konservatuvarı, Seslendirme bölümünden mezun oldu. Sosyal medyada Twich, Twitter, YouTube, Instagram gibi pek çok platformda uzun süredir içerik üretmektedir. YouTube kanalında 1 milyona yakın abonesi bulunmaktadır. Şu sıralar TRT1 televizyon kanalında yayınlanmakta olan Sen Türkülerini Söyle isimli müzik yarışmasında jüri üyeliği yapmaktadır.