Kimdir

Bilinmeyenleriyle Efekan Can

Efekan Can Biyografisi

Efekan Can 1994 Bilecik doğumludur. 1.79 boyunda ve 70 kilodur.

Bilecik Üniversitesinde İşletme üzerine eğitim alarak mezun olan Efekan Can, bölümü bitirdikten sonra hedefi olan oyunculuğa ulaşmak için İstanbul’a gelmiş ve oyunculuk dersleri almaya başlamıştır. Bir yandan İpek Bilgin’ın oyunculuk okulu olan Atölye Craft’ta oyunculuk eğitimi alırken bir yandan da İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Tedarik Zinciri ve Yönetimi üzerine yüksek lisans eğitimini almıştır. İyi derecede İngilizce dilini bilmektedir.

Zeki,çalışkan ve atletik bir oyuncu olan Efekan Can ilk zamanlarda bir çok dizinin seçmesine katılmış sonrasında Ufak Tefek Cinayetler dizisinde kendisine yer bulmuştur. Oyuncu seçmelerine katılarak seçilmiş ve sonrasında adeta bir anda hayatı değişmiştir.

2018’de Star TV’de yayınlanan Ufak Tefek Cinayetler dizisinde, Serhan karakterine hayat veren, Mert Fırat’ın gençliğine çok benzetilmiş ve role uygun görülmüştür.

Ufak Tefek Cinayetler dizisi yayınlandığında sosyal medyada ve internette kim olduğu en çok merak edilen isimlerden olan Efekan Can daha ilk dizisinde büyük çıkış yapmıştır ve o günlerde İnstagram sayfasındaki takipçi sayısı da bir anda artmıştır.

Ayrıca Tam Kafadan isimli Youtube dizisinde de oyunculuk yapan oyuncu yüzme, fitness, boks, voleybol, basketbol sporlarıyla uğraşmaktadır ve dahası profesyonel güreşçidir.

Müzik adeta hayatının vazgeçilmezidir.Solist olarak da hayatını kazanan Efekan Can söz yazarlığı da yapmaktadır. Ayrıca Gitar, bateri, piyano ve bağlama da çalabilmektedir. İnstagram ve Twitter’ı aktif olarak kullanmaktadır.

Yakın zamanda Kanal D ekranlarında yayınlanan Azize dizisinde Kuzey Alpan karakterine hayat verdi. Kariyeri açısından son derece önemli bir dizide yer almayı başardı ancak dizi erken final yaptı.

Sonrasında tekrar şans yüzüne güldü ve Fox ekranlarında yayınlanan Öğretmen dizisinde kendisine Tuğrul karakteri ile yer buldu ancak o dizi de şu an maalesef ara vermiş durumda. Ne diyelim, şans seninle kalsın Efekan Can!