Kimdir

Dilara Büyükbayraktar kimdir? Canım Annem Melek kim?

Dilara Büyükbayraktar kimdir? Kaç yaşında? Oynadığı dizileri ve filmleri. Canım Annem dizisindeki Melek kim? Burcu, boyu ve kilosu. Hayatı, hakkında bilgiler içeren biyografi yazısı.

Dilara Büyükbayraktar Kimdir?

Dilara Büyükbayraktar, yazar eğitmen, seslendirme sanatçısı ve oyuncudur. 10 yıldır profesyonel olarak dizi, sinema ve tiyatro oyunculuğu yapmaktadır. 5 yıldır da drama ve tiyatro öğretmenliği, 3 yıldır da seslendirme/dublaj yapmaktadır. Bugüne kadar 24 çocuk oyunu ve 1 yetişkin oyunu yazmıştır. Ayrıca 1 slow-pop türü şarkı çıkarmıştır.

Kaç Yaşında?

Dilara Büyükbayraktar, 23 Ekim 1989’da İzmir’de doğdu. Üniversite eğitimini, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlamış olan oyuncu, mezun olmasının hemen sonrasında ise İzmir’de yer alan Özel Tiyatro’ya girdi. Burada belirli bir süre boyunca tiyatrocu oyunculuğu yaptı. Yeraltı, Evlilikte Uzatmalar gibi pek çok farklı tiyatro oyununda yer aldı. Ancak Dilara Büyükbayraktar, yalnızca tiyatro oyunlarında değil aynı zamanda film ve dizilerde de rol almak istedi ve bu konuda çalışmalara başladı. Eric Morris oyunculuk tekniği üzerine eğitim aldı. Uğur Polat’tan güzel konuşma ve hitap sanatı eğitimi, Ali Düşenkalkar’dan oyunculuk disiplini eğitimi aldı. Bu çalışmaların sonrasında ise 2012 yılında katıldığı, Samanyolu TV’de yayımlanan Şefkat Tepe isimli dizide Naza karakterine hayat verdi. Korkusuz, savaşçı bir kadın olan Naza karakteri ile bir anda en fazla bilinen isimlerden bir tanesi olmayı başardı. 2014 yılına kadar bu dizide başarılı bir şekilde rol aldı. Daha sonrasında ise dizinin ismi değişti. Oyuncu, 2014-2015 yılları arasında yine aynı karakter ile bu sefer Sungurlar isimli dizide 39 bölüm boyunca rol aldı. Dizide oldukça başarılı bir şekilde hayran kitlesini arttırmayı başarınca bu sefer sinema sektörüne giriş yaptı. 2016 yılında Senarist isimli filmde Hürel karakteri ile beyazperdede de yer almış oldu. Burada da yine dizide olduğu gibi ona sunulan karakteri en iyi şekilde canlandıran oyuncu, günümüzde ise TV8 kanalında yayınlanan günlük dizi Canım Annem’de Melek rolünü oynamaktadır. Başarılı oyuncu SM Menajerlik bünyesinde yeni projelerde yer almaya devam etmektedir.

Burcu Boyu Kilosu

Terazi burcundandır. 1.68 m. boyundadır ve 61 kilodur. Aslen nereli olduğu, eşi veya sevgilisi olup olmadığı bilinmiyor. Sosyal medyada adına açılmış çok sayıda fan hesabı bulunan Dilara Büyükbayraktar’ın bu yazının hazırlandığı sırada Instagram hesabında 102.000 takipçisi bulunmaktadır. Instagram adresi dbuyuk

Filmleri

2016 – Senarist Hürel
2017 – Deliysen Deliyim De (Nazlı)
2017 – Aç Kapıyı Çok Fenayım (Ekin)
2018 – İyi Ki Doğdun Abla (Ferda)
2019 – Siccîn 6 (Türkan)

Dizileri

2012-2014 – Şefkat Tepe (Naza)
2014-2015 – Sungurlar
2019-2020 – Arka Sokaklar (Ceren)
2022- ? Canım Annem (Melek)

Görev Aldığı Bazı Tiyatro Oyunları

Gardiyan (4.Anamoly)

Şimdi Sırası Mı? (İstanbul Kumpanyası)

Çöpçatan (İstanbul Kumpanyası)

Evlilikte Uzatmalar (Han Tiyatrosu)

Yeraltılı (Han Tiyatrosu)

Dilara Büyükbayraktar Kimdir? Biyografisi | Oynadığı Diziler Ve Filmleri https://youtu.be/R27mMMKytX0