Kimdir

Cansu Tosun Kimdir? Dizileri Filmleri Yaş Boy Kilo Burcu – Kirli Sepeti Dizisi Medine Kim?

Cansu Tosun kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Evli mi? Eşi kim? Oynadığı dizileri ve filmleri. Yaş, boy, kilo, burcu. Hayatı, hakkında bilgiler içeren biyografi yazısı. Kirli Sepeti dizisindeki Medine kim?

Cansu Tosun Kimdir?

Cansu Tosun(Cansu Dicle Tosun Köstendil), 26 Ocak 1988’de Almanya’nın Nürnberg kentinde doğan Türk oyuncudur.

Dört yaşından itibaren çeşitli Alman markaları için modellik yapmaya başladı. On beş yıl boyunca Alman Opeara’da bale okuduktan sonra odağını Caz, Hip-Hop ve Modern Dansa kaydırdı. Bugüne kadarki çalışmalarını oyunculuk eğitimiyle birleştirme arzusu, 2010 yılında İstanbul’a taşınmasına neden oldu. Bu sırada yönetmen Yılmaz Erdoğan’ın liderliğindeki ‘BKM Mutfak’ ekibinden ders almaya başladı. Tosun daha sonra oyunculuk eğitimini 3. Mota Okulu’nda sürdürdü ve burada Ümit Çırak’tan ders aldı. Oyunculuk kariyerine 2011 yılında ‘Küçük Hanımefendi’ dizisiyle başladı. Daha sonra Kanal D’de yayınlanan ‘Kayip Şehir’ dizisinde canlandırdığı ‘Zehra’ karakteriyle başarısını ve ününü daha da artırdı.

2013 yılında sevilen dizide ‘Aysen’ rolünü üstlendi; Refik Halit Karay’ın aynı adlı romanından uyarlanan ‘Bugunun Saraylısı’. Bu rolüyle Tosun, Türk televizyonunun en iyi genç oyuncularından biri olarak tanındı. İlk filmi ‘İksir: Dedemin Sırrı’nı 2014 yılında Keremcem’le birlikte çekti. Efsane oyuncu Vahide Perçin’le birlikte rol aldığı Göç Zamanı dizisindeki ‘Zümrüt’ rolüyle bir kez daha birçok kişinin dikkatini çekti. Tosun daha sonra ‘Familya’ dizisinde ‘Tavşan’ ve ‘Bir Deli Sevda’ dizisinde ‘Bahar’ karakterine hayat verdi.

Cansu Tosun, 2018 yılında vizyona giren ‘Ben Senim’ filminde yönetmen Sonia Nassery Cole ile çalıştı. Ana karakter olarak bir Afgan kızını canlandırdı. Hayali Afganistan’daki dans yarışmasını kazanmaktır. Onun için dans özgürlük demektir. Şu anda Amazon Prime America’da yayınlanıyor.

Uzun bir kendini bulma yolculuğunun ardından evine yeni dönen gazeteci Fatma rolünü oynadı. Memleketini daha iyi bir yer haline getirmek için birçok planı var ve aynı zamanda kasabanın ve halkının sahip olduğu birçok gizemi açığa çıkaracak. (Dizi adı: Mehmetçik Kûtulamâre 2018)

Cansu Tosun, Luc Besson’un yazıp yönettiği yeni film “AnnA” adlı uluslararası projede rol aldı. Cillian Murphy, Luke Evans ve Helen Mirren ile birlikte bir casusu canlandırdığı bir suç gerilim filmi. “AnnA” 20 Haziran 2019’da vizyona girdi. Apple TV+’ta yayınlanıyor.

2021 yılında Microsoft’un en çok satan oyunlarından biri olan HALO hayran filminde oynadı.

Alman müzisyen Moses Pelham’ın klibinde “Juli” karakterini canlandırdı ve kendi yazıp yönettiği “Alive” isimli kısa filmini çekti.

Günümüzde FOX televizyon kanalında yayınlanmakta olan Kirli Sepeti dizisinde Medine karakterini canlandırmaktadır.

Başarılı aktirs, ‘On Talent’ menajerlik bünyesinde yeni projelerde yer almaya devam etmektedir.

2018 yılından beri Erkan Kolçak Köstendil ile evlidir. 14 Temmuz 2020’de oğulları Marsel dünyaya gelmiştir. Kova burcundan olan Cansu Tosun 1.64 metre boyunda ve 54 kilodur. Aslen ailesi Kayseri kökenlidir. Anne ve babası geçmişte Almanya’ya göç etmiş ve babası, Nürnberg’de postane yöneticiliği yapmış, annesi ise bir mağazada çalışmıştır. Cansu Tosun’un Fırat adında ikiz erkek kardeşi vardır. Bu yazının hazırlandığı sırada Instagram hesabında 1 milyon takipçisi bulunmaktadır.

Dizileri

2011-2012 / Küçük Hanımefendi – Neriman
2012-2013 / Kayıp Şehir – Zehra
2013-2014 / Bugünün Saraylısı – Ayşen Yılmaz
2016 / Göç Zamanı – Zümrüt
2016 / Familya – Hare Bilgiç
2017 / Bir Deli Sevda – Bahar Yılmaz
2018-2019 / Mehmetçik Kut’ül Amare – Fatma
2023 / Kirli Sepeti – Medine

Filmleri

2013 / İksir – Buse (Sinema filmi)
2019 / I am you – Nazoo (Festival filmi)
Yakında / Beni Sev – Yasemin (Sinema filmi)