Kimdir

Akın Akınözü kimdir, nereli? Dizileri – Sevgilisi, boyu, kilosu, burcu

Akın Akınözü kimdir, nereli, kaç yaşında? Oynadığı dizileri ve filmleri. Sevgilisi, boyu, kilosu, burcu. Twitter ve Instagram adresi. Hayatı, hakkında bilgiler içeren biyografi yazısı.

Akın Akınözü son dönemlerde rol aldığı diziler ve projeler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Ayrıca magazin basını sürekli kendisini takip etmektedir. Özel hayatı ve gündelik yaşamı ile ilgili her ayrıntı basın tarafında yakından takip edilmektedir. Ünlü oyuncu dünyanın farklı ülkelerinde büyük bir hayran kitlesine sahiptir.

Peki Akın Akınözü kimdir ve nereli? Kaç yaşında? Boyu, kilosu ve burcu. Ailesi, annesi, babası, sevgilisi. Oynadığı diziler ve filmler. Hayatı, hakkında bilgiler içeren biyografi yazısı. Instagram ve Twitter adresi.

Akın Akınözü Kimdir, Nereli, Kaç yaşında? Sevgilisi, Boyu, Kilosu

Akın Akınözü 22 Eylül 1990 Ankara doğumludur.
Tam adı Akın Süreyya Akınözü.
Annesi Özlem Akınözü, babası Tamer Akınözü.
Burcu Terazi. 1.80 m. boyunda ve 75 kilo. Aslen memleketi Ankara.
İyi derecede İngilizce biliyor.
Ermeni kökenli Sandra Pestemalciyan ile aşk yaşamaktadır.

Akın Akınözü Pesketaryen’dir. Yani balık veya su ürünleri hariç başka hayvanların etlerine yer vermeyen beslenme düzenini benimsemiştir.
Lise yıllarında 120 kiloymuş.

Akın Akınözü küçük yaşlardan itibaren son derece başarılı bir eğitim hayatı geçirmiştir.
17 yaşındayken dünyanın diğer ucuna gitmiş ve 6 sene Amerika’da yaşamıştır.
Tek çocuk olarak annesinin yanında yetişmiştir. Annesi de oyuncudur. TED Ankara Koleji Matematik Fen bölümü mezunudur. Babası devlet görevlisiydi. Ecevit döneminde özelleştirme başkan yardımcılığı ve başbakan danışmanlığı yaptı. Sonra özel sektöre geçti.

Akın Akınözü, General Studies IC Berkeley Applied Math (Uygulamalı Matematik) alanında da lisans eğitimi almıştır. Üniversite hayatını bitirdikten sonra oyunculuğa yöneldi ve CRAFT Oyunculuk Atölyesi’nde oyunculuk eğitimleri aldı.

Aslında kendisinin oyunculuk mesleği ile ilgili bir kariyer düşüncesi yokmuş. Akınözü’nün oyuncu olması konusundaki en büyük desteği ise annesi vermiştir. Annesinin teşviği ile oyunculuk kariyerinde ilerlemeye karar vermiş.

Yakışıklılığı ile dikkatleri üzerine çeken Akın Akınözü kısa sürede büyük bir üne kavuşmuştur.
2014 yılında Azrail adlı kısa filmde oynamıştır.
2015 yılında yayına başlayan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi ile ilk kez televizyon ekranlarında boy göstermiştir. Dizide İvan Ali karakterini canlandırmıştır. Daha sonra, 2016 yılında Arkadaşlar İyidir dizisinde başrolde Yunus Çağlayan rolü ile yer almıştır.
2017 – 2018 yılları arasında Aslan Ailem dizisinde Murat Aslan, 2018 – 2019 yılları arasında Payitaht Abdülhamid dizisinde Ömer, 2019 – 2021 yılları arasında Hercai dizisinde Miran Aslanbey (Şadoğlu), 2021 – 2022 yılları arasında Kaderimin Oyunu dizisinde Cemal karakterine hayat vermiştir.

Yakın zamanda Tuzak isimli dizide yer alacağı açıklanmıştır. Akın Akınözü yeni projelerde yer almaya devam etmektedir. Ünlü aktörün menajerliğini Günfer Günaydın yürütmektedir.

Akın Akınözü, sosyal medyada Twitter ve Instagram kullanmaktadır. 21 Temmuz 2022 itibarı ile Twitter hesabında 81.900 takipçisi, mavi tıklı Instagram hesabında 3 milyon 400 bin takipçisi bulunmakatdır. Ayrıca sosyal medyada farklı platformlarda adına açılmış çok sayıda fan hesapları mevcuttur. Instagram adresi akinakinozu Twitter adresi AkinAkinozu

Ödülleri

2019 – 24.Altın Objektif Ödülleri / Drama Dizi Erkek Oyuncu
2020 – 6.Ayaklı Gazete Ödülleri / En İyi Dizi Çifti (Reyyan&Miran)
2020 – Nona TV Dizi Ödülleri / Mr.Nova / En İyi Çift (Reyyan&Miran)
2020 – Premios Telenovelas Espana Ödülleri / En Yakışıklı Erkek Oyuncu

Oynadığı Diziler Ve Filmleri

2021 – Kaderimin Oyunu (Cemal) (TV Dizisi)

2019 – Hercai (Miran) (TV Dizisi)

2017-2018 – Aslan Ailem (Murat) (TV Dizisi)

2017 – Payitaht Abdülhamid (Ömer) (TV Dizisi)

2016 – Arkadaşlar İyidir (Yunus) (TV Dizisi)

2015 – Muhteşem Yüzyıl: Kösem (İvan/Ali) (TV Dizisi)

2014 – Azrail (Gaffur) (Kısa Film)

Akın Akınözü Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Oynadığı Diziler https://youtu.be/urGt1O_cd_w