Yakın Zamanda Başlayacak Olan 6 Yeni Dizi

Merhabalar, yine yeni diziler yolda ve bu yazımızda sizlere yakın zamanda başlayacak olan 6 yeni diziden bahsedeceğiz. Dilerseniz hiç oyalanmadan 1. diziye geçelim.

2020 Yeni Türk Dizileri

1- BAY YANLIŞ DİZİSİ


Yaz sezonunun yaklaşmasıyla birlikte yaz dizileri ile ilgili yeni projeler konuşulmaya başladı.Bu dizilerden biri de Bay Yanlış dizisi.
Romantik komedi dizilerinin en beğenilen iki ismi olan Can Yaman ve Özge Gürel, yeniden Bay Yanlış dizisinde başrollerde birlikte yer alacak.
Daha önce 2017 yılında Star tv’de yayınlanan, romantik komedi dizisi Dolunay’da beraber rol alan ikili, bu projeden sonra ilk kez bir araya gelecek.

Gold Film prodüksiyonluğunda hayata geçirilecek Bay Yanlış dizisinin çekimleri önümüzdeki günlerde başlayacak.

Aslı Zengin’in senaryosunu yazdığı ve tam bir yaz dizisi konseptinde, cıvıl cıvıl bir kadro ile izleyici karşısına çıkacak olan dizinin hem ülkemizde
hem de yabancı ülkelerde büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Yanlış anlaşılmalar nedeniyle birbirleriyle anlaşmakta zaman zaman sorunlar yaşayan ancak her kavganın sonunda birbirine daha da çok aşık olan bir çiftin konu edileceği diziyi yapımcısı olan Faruk Turgut, Aslı Zengin’in şu cümleleriyle özetliyor.

‘Aşk mı? Mantık mı? İkisi arasında kalırsan, hangisini seçersin?Biz kadınlar Aşkı mı yanlış yaşıyoruz? Yanlış adamlara mı Aşık oluyoruz?’

2- SEN ÇAL KAPIMI

Gelelim 2. yeni başlayacak olan diziye. 2. yeni dizimizin adı, Sen Çal Kapımı.
“Mucize Doktor” dizisine imza atan MF Yapım’ın, FOX için hazırladığı yeni romantik komedi dizisinin hazırlıkları sürüyor.

Ender Mıhlar’ın yöneteceği diziyi “Erkenci Kuş”u da kaleme alan Ayşe Üner Kutlu yazıyor. Çekimlerine yakın zamanda başlanacak olan ve yaz aylarında ekrana gelecek olan dizide başrolleri Kerem Bürsin ile Hande Erçel paylaşıyor.

Sıcak ve samimi hikâyesiyle dikkat çeken dizide, Kerem Bürsin zengin bir aileden gelen “Serkan Bolat” adlı havalı bir karaktere hayat verecek.
Hande Erçel ise üniversitede okuyan, aynı zamanda çiçekçilik yapan Eda adlı bir kızı canlandıracak. İkilinin tanışması olaylı olacak ve daha sonra tutkulu bir aşka dönüşecek.

Oyuncu seçmeleri devam eden dizinin, yayında olan dizi sayısının azalması sebebiyle ülkemizde ve dünyada ilgi görmesi bekleniyor.

3- Yarım Kalan Aşklar Dairesi

Geçelim 3. dizimize. 3. Yeni dizimizin adı Yarım Kalan Aşklar Dairesi. Belki şaşıracaksınız ama bu dizide de Hande Erçel başrolde olacak.
Başrollerini Hande Erçel ile Ali Atay’ın paylaşacağı dizinin yönetmen koltuğunda Umur Turagay bulunuyor. Senaryo yazarı ise Ethem Özışık.
Ayrıca Hakan Bonomo ve Ercan Uğur da Yarım Kalan Aşklar Dairesi dizisini yazan senaryo ekibinde yer alacak.

Romantik komedi türünde olan dizide birbirlerini ölesiye sevdikleri halde ayrılmak zorunda kalan aşıkların hikayesi anlatılacak.
Yarım Kalan Aşklar Dairesi dizisinin Eylül ayında Blue TV ekranlarında olması bekleniyor.

4- Fatma Dizisi

Geçelim 4. yeni diziye. 4. yeni dizimizin adı Fatma. Yapımcılığını Başak Abacıgil‘in üstlendiği ve Özgür Önürme‘nin kaleminden çıkan Fatma dizisinde hapse atılan kocasını hapisten çıkarmak için elinden geleni yapan ve sonrasında hapisten çıkma vakti geldiğinde ortadan kaybolan kocasını arayan temizlikçi bir kadının öyküsü konu ediliyor. Kocasını bulmak için büyük bir azimle yoluna devam eden Fatma bu uğurda birçok zorlukla karşılaşacak.
Cansu Dere’nin başrolünde olacağı dizininin oyuncuları henüz belli değil ancak 2020’nin sonlarına doğru Netflix’te yayınlanması bekleniyor.

5- Şimdiki Aklım Olsaydı (İf Only)

Sırada 5. Yeni dizimiz var. 5. yeni dizimizin adı Şimdiki Aklım Olsaydı. Oyuncu kadrosunda Özge Pirinçci, Birkan Sokullu, Burak Yamantürk, Elifcan Ongurlar gibi birçok önemli oyuncunun bulunduğu dizinin yönetmenliğini Çağan Irmak ve Umut Aral üstleniyor. Senaryosu Ece Yörenç tarafından yazılan ve Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği dizinin konusu ise şu şekilde;


Genç bir kadın olan Reyhan, mutsuz bir evliliğe sahiptir.
Sünnet olduğu zamanlardan beri tanıdığı kocası Nadir ile 10 yıldır evli olan Reyhan’ın bir de kaza sonucu ikiz çocuğu olur. 9 yaşında olan ikizlerinden, evliliğinden, yaşadığı hayattan artık iyice sıkılan Reyhan’ın hayatı beklenmedik bir anda bambaşka bir hal alır. Her şeyden iyice bunaldığı bir gece, yüzyılın hatta 500 yılın en güçlü kanlı ay tutulması gerçekleşince Reyhan on yıl öncesine geri döner. Şimdiki aklı ile kendisini Nadir’in evlilik teklifi ettiği anda bulan Reyhan’ın hayatında artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.


Farklı senaryosu nedeniyle oldukça ilgi görmesi beklenen Şimdiki Aklım Olsaydı dizisi bu yıl içerisinde Netflix’te yayınlanacak ve
toplam 190 ülkede izleyici karşısına çıkacak.

6- Aşk 101 (Love101)

Gelelim son ve 6. yeni dizimize. 6. yeni dizimizin adı Aşk 101. Geçtiğimiz yılın yaz aylarında çekilen Aşk 101 dizisi, Netflix’in 3. orijinal Türk dizisi.

Yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız’ın oturduğu, senaryosunu Meriç Acemi’nin kaleme aldığı gençlik ve komedi dizisinin kadrosunda Kubilay Aka, Kaan Urgancıoğlu, Alina Boz, Pınar Deniz, Mert Yazıcıoğlu, Bade İşçil gibi tanınmış isimler bulunuyor.

1998 yılında geçen ve günümüze kadar uzanan Aşk 101, okula devam edebilmek için en sevdikleri öğretmenlerini okulda tutmak üzere plan yapan 17 yaşında bir grup asi gencin hikayesini konu alıyor.

Öğretmenlerini yeni basketbol koçlarına aşık etmek üzere işe koyulduklarında ise asıl kendileri aşkı keşfetmeye başlıyorlar.
Dizinin 1.ve 2.sezonları çekildi. 24 Nisan’dan itibaren 8 bölümlük 1. sezonunu izleyeceğiz. Ayrıca 3. ve 4.sezonlar için de karar alındı ve normal şartlarda Haziran ayında yeni sezonların çekimlerinin yapılması bekleniyor.

Arkadaşlar yazımız buraya kadardı. Bu 6 dizi ile ilgili görüşlerinizi de yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.