Veda Yurtsever Kimdir? Dizileri – Boyu Kilosu – Üç Kız Kardeş Rüçhan Kim

Veda Yurtsever kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Oynadığı dizileri ve filmleri. Burcu, boyu, kilosu. Üç Kız Kardeş Rüçhan kim? Veda Yurtsever hakkında bilgiler içeren biyografi yazısı.

Veda Yurtsever Kimdir?

Tiyatro, film ve dizi oyuncusudur. Aynı zamanda da eğitmendir. İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçısıdır.
Tiyatro kariyeri boyunca birçok tiyatro oyununda sahne aldı ayrıca reji asistanı, yönetmen yardımcısı gibi görevler de aldı.
Ankara Devlet Tiyatrosu, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, Dot, İkincikat, İstanbul Devlet Tiyatrosu gibi kurumlarda görev aldı.
2016 yılında Rotary Tiyatro Ödülleri’nde İkinci Bölüm tiyatro oyunu ile “Yılın Kadın Sanatçısı” seçildi.

Veda Yurtsever Kaç Yaşında?

23 Ocak 1969, Bingöl doğumludur. Liseyi Bingöl Lisesi’nde okumuştur. Eskişehir Devlet Konservatuvarı mezunudur.
Çocukluk yılları ve gençliği, Bingöl, İstanbul ve Diyarbakır illerinde geçti.
Küçük yaşlardan itibaren hem tiyatroya hem de oyunculuğa ilgisi olan Veda Yurtsever, Mersin Halk Eğitim Merkezi’nin tiyatro bölümüne yazıldığı andan itibaren oyuncu olmaya karar verdi. Pek çok tiyatro oyununu izledi.

Ortaokul ve lise döneminde tiyatro çalışmalarını amatör olarak sürdürdü ve üniversite döneminde ise Eskişehir’e gelerek oyunculuk üzerine eğitim almaya başladı. Eskişehir’de oldukça zor şartlar altında olmasına rağmen başarılı bir eğitim süreci geçiren İpek, mezun olduktan sonra önce Bingöl daha sonra Diyarbakır’a geçti.
Bir dönem Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvar Tiyatro bölümünde eğitmen olarak çalıştı.
Diyarbakır Devlet Tiyatrosunda da eğitmenlik yapan Veda Yurtsever, aynı dönem içerisinde dizi ve film oyunculuğu kariyerine de adım attı.

Veda Yurtsever Dizileri Ve Filmleri

İki Aile, Saksıdaki Ağaç, Beyaz Karanfil, Fatmagül’ün Suçu Ne gibi dizilerle ilk dizi oyunculuğu deneyimlerini yaşadı. Kırgın Çiçekler dizisinde canlandırdığı Nazan karakteri ile dikkatleri üzerine çekti. Ardından 2019 yılında Zengin ve Yoksul dizisinde Sema karakterini, 2020’de Babil dizisinde Kudret karakterini, 2020’de Alev Alev dizisinde Hanım karakterini canlandırdı. Dizi oyunculuğunun yanı sıra Esrarlı Gözler, Issız Adam, Htr2b Dönüşüm filmlerinde oynadı. Günümüzde ise Kanal D dizisi olan Üç Kız Kardeş dizisinde Rüçhan karakterini canlandırmaktadır. Başarılı oyuncu ‘İcon Talent’ menajerlik bünyesinde yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

Üç Kız Kardeş Dizisinde Rüçhan Kim?

Ailesinin üç erkek evladından sonra sahip oldukları küçük, çirkin, dışlanmış kızları Rüçhan, hayatta kalabilmek ve başarılı olabilmek için çareyi acımasız olmakta bulmuş biridir. Eşinin ihanetlerine gözlerini kapamıştır, tek gayesi oğlunun güzel bir aileye sahip olmasıdır. Oğlunun, kendilerine uygun olmayan bir kadınla birlikte olduğunu öğrendiğindeyse onu Türkan’la evlendirmeye zorlayacak, bu evliliğin devam etmesi ve aile itibarlarının zedelenmemesi için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Bunun için kötülüğe başvurması gerekse de asla geri durmayacak; Türkan’ın hapsedildiği şatonun anahtarını cebinden hiç çıkarmayacaktır.

Veda Yurtsever Evli mi? Eşi Kim? Aslen Nereli? Burcu Boyu Kilosu

Veda Yurtsever, ile Mahir İpek 1998 yılında evlendi. 31 Mayıs 2003 tarihinde bir oğulları (Söz İpek) olan çift, 20 yılın sonunda 2018 yılında anlaşmalı olarak boşandılar.
Bingöllü oyuncu Kova burcundandır. 1.67 cm boyundadır ve 57 kilodur.

Usta oyuncu, sosyal medyada Twitter ve İnstagram’ı aktif bir şekilde kullanıyor. Bu yazının hazırlandığı sırada Twitter hesabında 9.162 takipçisi,
mavi tıklı İnstagram hesabında ise 411.000 takipçisi bulunuyor.

İnstagram vedayurtsever Twitter vedayurtseverr

Veda Yurtsever Oynadığı Diziler

2022 Üç Kız Kardeş (Rüçhan)
2020 – 2021 Alev Alev (Hanım)
2020 Babil (Kudret)
2019 Zengin ve Yoksul (Sema)
2015 – 2106 Kırgın Çiçekler (Nazan)
2014 Beyaz Karanfil (Mine)
2011 Fatmagül’ün Suçu Ne? (Ender)
2006 İki Aile (Handan)

Veda Yurtsever Oynadığı Sinema Filmleri

2012 Htr2b Dönüşüm (Özge)
2008 Issız Adam
2008 Esrarlı Gözler (Zeycan)

Sahne Aldığı Bazı Tiyatro Oyunları

Hırçın Kız, Üç Kız Kardeş, Küçük, Yanık, Vur Yağmala Yeniden: Korku ve Sefalet, Kürklü Merkür, Toros Canavarı, Haydutlar, Müfettiş, Sevgili İdam, Tartuffe, Canlı Maymun Lokantası.

Veda Yurtsever Kimdir? Dizileri – Üç Kız Kardeş Dizisi Rüçhan Kim? https://youtu.be/xrtppc2AlvM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.