Seksenler Dizisi Mikser Melahat Kim? Özlem Tokaslan Kimdir? Kaç Yaşında? Oynadığı Dizileri Ve Filmleri

Oyuncu Özlem Tokaslan şu sıralar yer aldığı projelerle oldukça gündemde olan bir oyuncu. Seksenler dizisinde Mikser Melahat olarak oyunculuk kariyerine devam eden usta sanatçının yeni dizi olan Mevlana dizisinde de yer alacağı açıklandı. Bu nedenle başarılı oyuncunun kim olduğu, kaç yaşında ve nereli olduğu gibi çeşitli konular arama motorlarında sıkça aranmaya başladı.

Özlem Tokaslan Kimdir?

Evli mi? Boyu, kilosu ve burcu ne? Gibi sorular da son derece merak ediliyor ve araştırılıyor. Bu nedenle sizleri bilgilendirebilmek için başarılı oyuncu hakkında bir biyografi yazısı hazırladık. Yazımızda bugüne kadar oynadığı dizileri ve filmleri elimizden geldiğince eksiksiz bir şekilde sizlere aktarmaya çalışacağız. Kullandığı sosyal medya mecralarının da adreslerini yazımıza ekledik. Şimdi dilerseniz değerli oyuncumuz hakkındaki ayrıntılı ve güncel biyografi yazımızla sizleri baş başa bırakalım.

Kaç Yaşında?

Özlem Tokaslan tiyatro, dizi ve sinema filmi oyuncusudur.
13 Kasım 1973 tarihinde İzmir’de doğdu.
İlkokul ve orta okulu İzmir’de okudu.
1997 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Oyunculuğu Ana Sanat Dalı Bölümü’nden mezun oldu.
Üniversite yıllarından itibaren tiyatro oyunlarında sahne almaya başladı.

Tiyatro Kariyeri

Mezun olur olmaz 1997-1998 tiyatro sezonunda, yeni kurulan Van Devlet Tiyatrosu’nda ”sözleşmeli sanatçı” olarak çalışmaya başladı. Bir yıl sonra ”stajyer sanatçı”, ondan bir yıl sonra da ”kadrolu sanatçı” olarak profesyonel tiyatro hayatına ilk adımını attı.
Değerli sanatçı Van’da uzun yıllar boyunca zor şartlar altında çocukların tiyatro eğitimi almasını sağladı.

1998-1999 sezonunda oyuncu Süleyman Atanısev ile birlikte tiyatroya gönül vermiş Van’lı gençlerden oluşan ”Van Bölge Tiyatrosu” adında bir özel tiyatronun kuruluş, eğitim ve repertuar çalışmalarını yürüttü.

1999-2000 sezonunda ilk yönettiği çocuk oyunu olan ”Masallarla Yeniden”in afiş tasarımını ilköğretim okulları düzeyindeki çocuklarla birlikte gerçekleştirmek için bir resim ve oyun afişi yarışması organize etti.
Birincilik ödülü alan çalışma ”Masallarla Yeniden” adlı oyunun afiş tasarımında değerlendirilirken, yarışmaya katıla tüm eserler oyun oynandığı müddetçe Van Devlet Tiyatrosu fuayesinde sergilendi.

Aynı sezon Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından kurulan Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Eğitim Birimi’nin Van sorumlusu olarak görevlendirildi.
Hemen ardından sahne amiri Murat Tangal’ın kaleme aldığı projeyi hayata geçirerek, Van’da ilk kez ”HER OKUL BİR TİYATRO” sloganıyla ” 1. Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği”nin organizasyonunu gerçekleştirdi.

Doğu Anadolu’daki çocuk ve Gençlik Tiyatrosu hareketinin başlamasına neden olan bu şenliğin gelenekselleşmesi için gereken alt yapıyı oluşturmak amacıyla; öğretmenlerin drama eğitimi almasını, her okulun bir tiyatro arşivi oluşturmasını sağlayacak kapsamlı ve sistematik çalışmaların programlama ve yürütmesini organize etti.

Yine aynı sezon Yüzüncü Yıl Üniversitesi bünyesinde bir üniversite tiyatro topluluğu kurulması için girişimlerde bulundu.
Kuruluş ve eğitim çalışmalarını yürüttü.

2000-2001 sezonunda Van Devlet Tiyatrosu repertuar kurulunun başkanlığını yaptı.
Yine aynı yıllarda Van Devlet Tiyatrosu Müdürlüğünce çocuklara ve gençlere yönelik açtığı ”Tiyatro Kulübü”nün kuruluş çalışmalarında görevlendirildi.
Tiyatro Kulübü bünyesinde açılan kursların eğitim koordinatörlüğünü ve danışmanlığını yaptı.
Kuruluşunda çalıştığı Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun danışmanlığını ve eğitmenliğini yaptı.

2003 – 2004 sezonunda Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Türkçe Öğretmenliği Bölümü’nde misafir öğretim görevlisi olarak ”Tiyatro ve Canlandırma” adlı derslere girdi.
Van’da büyük çabalarla gelenekselleşen ”Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği”nin danışmanlığını yaptı.

2004-2005 sezonunda Van’da son olarak çocuklara veda ettiği ”Güle Güle Arkadaşım” adlı çocuk oyununu yönetti.

2005-2006 sezonunda Ankara Devlet Tiyatrosu’na tayin oldu.
Aynı sezon yazarı tarafından kendisine ithaf edilmiş olan ”Sevgili Hayat” adlı oyunla Ankara seyircisine ”merhaba” dedi.

2011-2012 tiyatro sezonunda gerçekleşen Van depreminin ardından 11. Akdamar Çocuk Ve Gençlik Tiyatroları Şenliğini’nin proje tasarım ve genel koordinatörlüğünü yaptı.
Deprem sonrası gerçekleşen bu şenliğin tüm üretim süreçlerini konu alan “Bir Yokmuş Bir Varmış” adlı belgeselin proje tasarım ve yapımcılığını gerçekleştirdi.

İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Şan Eğitimi alan oyuncu televizyon kariyeri boyunca da eş zamanlı olarak tiyatro oyunlarında sahne almaya devam etti.

Oynadığı Dizileri Ve Filmleri


Televizyon dünyasına adımını 2007 yılında yayınlanan Hakkını Helal Et adlı dizi ile attı. Bu dizide Sebahat karakterini canlandırdı.
2009 yılında Ömre Bedel adlı dizide yaklaşık 2 yıl boyunca Raziye rolü ile yer aldı.
2011’de Zehirli Sarmaşık dizisinde Mahinur karakterine hayat verdi.
2012 yılında yayınlanan Dila Hanım adlı dizide Hayriye karakteri ile izleyici karşısına çıktı.
2014 yılında yayınlanmaya başlayan Güzel Köylü dizisinde rol aldı.
2016’da No: 309 adlı dizide Yıldız karakterini canlandırdı.
2017’de Ufak Tefek Cinayetler dizisinde oynadı.
2018 – 2019 yıllarında Erkenci Kuş dizisinde Mevkibe karakterini canlandırdı.
Bu dizide sergilediği oyunculuk performansı ile izleyicinin takdirini toplamayı başardı.
2020 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Seksenler dizisinde Mikser Melahat karakteri ile yer almaya başladı.
Yakın zamanda Mevlana dizisinin oyuncu kadrosu içerisinde “Kıramana” rolü ile yer alacağı açıklandı.

Filmleri

Usta oyuncu birçok sinema filminde de oynadı.
Yalancı, Yabancı, Hicran ile Melek, Dedemin Fişi, Görümce, Bütün Saadetler Mümkündür, Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü? yer aldığı filmlerden bazılarıdır.

Evli Mi?

Özlem Tokaslan Mart 2015 tarihinde Haluk Sarıbaş’la evlendi.
Devlet tiyatrolarından emeklidir. Aslen İzmirlidir.
Oyunculuk kariyerinde uzun yıllar edindiği tecrübeyle günümüzde zaman zaman oyunculuk eğitimleri de vermektedir.

Boy Ve Kilosu

Aynı zamanda sesi de güzel olan sanatçı bazı müzik çalışmaları da yapmıştır.
Akrep burcudur. 1.65 boyundadır ve 78 kg ağırlığındadır.

Sosyal Medya Adresleri

Usta sanatçı İnstagram ve Twitter’ı aktif olarak kullanmaktadır. Facebook sayfası da bulunan oyuncunun aynı zamanda kişisel bir web sitesi de bulunmaktadır. Bu yazının hazırlandığı an itibarı ile Twitter hesabında 4.870 takipçisi bulunmaktadır. Mavi tıklı resmi İnstagram hesabında ise 328.000 takipçisi bulunmaktadır.

Twitter Adresi https://twitter.com/ozlemtokaslan

İnstagram Adresi https://www.instagram.com/ozlemtokaslan/

Kişisel Web Sitesi http://ozlemtokaslan.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.