Ramazan Bingöl Kimdir? Kaç Yaşında? Türkiye’nin Mutfağı Sunucusu

Şu sıralar TRT 1 televizyon kanalında Türkiye’nin Mutfağı isimli programı sunan Ramazan Bingöl kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli? Bu soruların cevaplarına ve daha fazlasına ulaşabileceğiniz bir yazı hazırladık. Ramazan Bingöl’ün biyografisi yazımız sizlerle. Hayatı hakkında ayrıntılı bilgilere yazımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Ramazan Bingöl Et Lokantası da sıklıkla arama motorlarında aranıyor sizler için Şef Ramazan Bingöl’ün mekanlarının isimlerini ve telefon numaralarını da yazımıza ekledik. Ayrıca Facebook, İnstagram ve Twitter gibi mecralardaki hesapları da sizler için bir araya getirdik.

Ramazan Bingöl Kimdir? Kaç Yaşında?

Ramazan Bingöl Türk Mutfak Sanatları uzmanı ve yazardır.
1967 yılında Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde dünyaya geldi. Ailesinin kökleri Kerkük’e dayanmaktadır.
12 kardeşli büyük bir ailede fakirlik ve zorluklar içerisinde yetişti.
Kardeşlerinin beşi o zamanın zorlu şartlarının da etkisi ile vefat etti.
Babası çerçilik mesleği ile meşguldü annesi ise ev hanımıydı.
7 yaşından itibaren ,eğitimine devam ederek, çalışma hayatına atıldı.
İlk mesleği, berberlikti.
İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı.
Halen Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde eğitimine devam ediyor.
Ortaklığını ve yöneticiliğini sürdürdüğü aile şirketinde 20 yıl boyunca çalışan Ramazan Bingöl, 2008 yılında ticari hayatına yeni bir rota çizerek kendi ismiyle markalaşma yoluna gitti.
Şu an Ramazan Bingöl Et Lokantası markası ile 4 tane işletmesi vardır.
2004 yılında bir grup girişimci iş adamıyla birlikte Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği’ni (TÜRES) kurdu.
Halen TÜRES Genel Başkanlığı görevini sürdürmektedir.
Birçok sivil toplum örgütünde yöneticilik yapan Bingöl, bir dönem MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı Turizm Şurası Gastronomi Komisyonu Üyeliği, Türk Mutfak Vakfı Başkanlığı, Edim Başkan Yardımcılığı, Mega Center Yönetim Kurulu Üyeliği, Esnaf Hastanesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Bayrampaşa Kızılay Şubesi Başkanlığı, Tüm Aşçılar Federasyonu Başkan Yardımcılığı, Gıda Dernekleri Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
Şu an aktif olarak TÜRES Genel Başkanlığı, TOBB Türkiye Hizmetler Meclisi üyeliği, İTO Meclis Üyeliği ve Trabzon Dünya Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini icra etmektedir.
Bir iş adamının sadece ticaretle uğraşmaması, zamanını ve tecrübesini insanlara faydalı işlerde değerlendirmesi gerektiğine inanan Ramazan Bingöl,
“Restoran İşletmeciliği – Restoranlar ve Lokantalar Nasıl Yönetilir?” kitabı, “Restoran İşletmeciliğinde İşçi İşveren İlişkileri” kitabı ve son olarak
“Ramazan Bingöl Mutfağından Tarifler” kitabı ile 3 eseri yayınlandı.
TRT1 ve TRT Belgesel ekranlarında yayınlanan “Ramazan Bingöl ile Şefin Özel Konuğu” programını sundu.
Ayrıca Star, Yeni Şafak, Akşam ve İTO gazetelerinde; Skylife ve Anadolu Jet dergilerinde uzun yıllar Türk ve Dünya Mutfağı ile ilgili yazılar kaleme aldı.
Türk mutfağının, gelenek ve göreneklerinin, bu kadim ve bereketli toprakların benzersiz kültürünün sonraki kuşaklara aktarılması misyonunu üstlenen Ramazan Bingöl, evli ve 4 çocuk babasıdır.
Şu sıralar TRT1 televizyon kanalında 81 ilimizin yöresel yemeklerine yer verilen, lezzet dolu yarışma Türkiyenin Mutfağı yarışmasının sunuculuğunu yapmaktadır.

Ramazan Bingöl Et Lokantası Şubeleri Ve Adresleri

Esenler 212 438 3083
Ümraniye 216 630 1111
Bağcılar 212 446 4696
Bahçeşehir 212 800 1445

Ramazan Bingöl Sosyal Medya Hesapları

Twitter ramazanbingol

İnstagram ramazanbingol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir