Özgü Kaya Kimdir? Dizileri – Sevgilisi – Boy Kilo – Üç Kız Kardeş Türkan

Özgü Kaya kimdir ve aslen nerelidir? Sevgilisi kim? Kaç yaşında? Üç Kız Kardeş Türkan kim? Bu soruların cevapları şu sıralar oldukça merak ediliyor. Arama motorlarında Özgü Kaya’nın daha önce oynadığı dizileri araştırılıyor. Ayrıca doğum günü tarihi, yaş, burç, boy ve kilo bilgileri de merak edilmekte. Bu nedenle sizler için ünlü oyuncu hakkında bilgiler içeren bir biyografi yazısı hazırladık. Twitter ve İnstagram adresini de yazımıza ekledik. İşte Özgü Kaya’nın hayatı ve bilinmeyenleri!

Özgü Kaya Kimdir Nerelidir? Sevgilisi Kim? Yaş Boy Kilo Burcu

Özgü Kaya 5 Şubat 1996 İstanbul doğumludur.
Aslen memleketi Uşak Eşme’dir.
Kova burcundandır. Boyu 1.68 metre kilosu ise 53’tür.
Meslektaşı Serdar Şanal ile sevgilidir.

Özgü Kaya Ailesi

Lise eğitimini Uşak’ta Güzel Sanatlar Lisesi’nde tamamlamıştır.
18 yaşında üniversiteyi kazanınca İstanbul’a taşınmıştır. Kendisinden 3 yaş küçük olan bir erkek kardeşi vardır.
Annesi ve babası çok genç yaşlarda evlenmiştir.
Annesi ev hanımı, babası ise müzisyen ve fotoğrafçıdır.
Bir çiftlikleri vardır ve bu nedenle atlara aşina olarak yetişmiştir.
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Şan Bölümü’nden mezundur.

Özgü Kaya Dizileri

2017 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Erdal Beşikçioğlu, Gökçe Bahadır ve Rojda Demirer’in başrolünü paylaştığı Adı Efsane dizisinde Sibel Yılmaz karakterini canlandırdı. Ayrıca Adı Efsane dizisinin müziklerini de seslendirdi.
Özgü Kaya sonrasında 2018-2019 yılları arasında TRT 1’de yayınlanan Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinde Zeynep karakterine hayat verdi.
2019’da, Atv ekranlarında yayınlanan Kimse Bilmez isimli dizide Sevda Eğilmez karakterine hayat verdi.
2021’de Ex Aşkım dizisinde Yosun rolü ile yer aldı.
2022’den itibaren ise Kanal D televizyon kanalının dizisi olan Üç Kız Kardeş dizisinde Türkan karakterini canlandırıyor.

Üç Kız Kardeş Türkan Kimdir?

Türkan, peri masalı içindeki bir Külkedisi, masalsı şatoya kapatılmış bir Rapunzel… Hayatı dışardan masal alemi gibi görünse de kapalı kapıların arkasında sadece Türkan’ın gözyaşları vardır. Türkan, güzelliği dışında hiçbir meziyete sahip olmadığını düşünmüştür hep. Öyle olmasa annesi onu sadece “güzelim” diye sevmezdi. Ailenin ilk göz ağrısı olan Türkan her zaman annesinin güzel, narin, kırılgan kızıydı, onun hep korunmaya muhtaç olduğunu düşünürdü, onu öyle yetiştirdi. O yüzdendir ki Türkan hayatındaki hiçbir şeyi seçme hakkına sahip olmadı. Kocasını da evlendikten sonra yaşadığı cehennem hayatını da kendi seçmedi. Merdivensiz kuleye kapatılmış bir Rapunzel olarak kaderine daha ne kadar razı olacağını kimse bilmemektedir.

Özgü Kaya Hakkında Bazı Bilgiler

Hiç bilmediği müzikleri keşfetmeyi, gitar çalmayı, dans etmeyi çok seviyormuş. Özellikle Tango hoşlandığı dans türleri arasındaymış.
Boş zamanlarında Spor yapıyor, pilates yapmaktan hoşlanıyor ve meditasyon yapıyormuş.
Hayvanları çok seven oyuncunun Vegas isminde bir köpeği varmış.
Sesi güzel olan oyuncu sık sık albüm teklifleri de almakta ancak şimdilik kariyerini oyunculuk üzerine devam ettirmeyi düşünmekteymiş.
Özellikle Türkan Şoray’a çok benzemesi sebebiyle ilerleyen yıllarda Türkan Şoray’ın hayatının anlatıldığı bir projede yer alması isteği birçok mecrada sinema ve dizi severler tarafından dile getirilmiştir.

Özgü Kaya Sosyal Medya Hesapları

Güzelliği nedeni ile dikkatlerin üzerinde olduğu oyuncu sosyal medyada Twitter ve İnstagram’ı aktif bir şekilde kullanmaktadır.
Bu yazının hazırlandığı sırada Twitter hesabında 19.400 takipçisi bulunuyor. Mavi tıklı İnstagram hesabında ise 1 milyon 700 bin takipçisi bulunmakta.
Ayrıca adına açılmış çok sayıda fan hesapları da mevcuttur.
Başarılı oyuncunun takipçi sayıları her geçen gün artmaktadır. Üç Kız Kardeş dizisinin yeni bölümleri yayınlandıkça bu artışın hız kazanması bekleniyor.
Özgü Kaya’nın menajerliğini Rabia Sultan Düzenli yürütüyor.

Twitter Adresi ozguukaya

İnstagram Adresi kayaozgu

Özgü Kaya Kimdir Nereli? Oynadığı Dizileri Yaş Kilo Boyu Biyografi Üç Kız Kardeş Dizisi Türkan Kim? https://youtu.be/Wp89f2FyXV8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.