MasterChef Furkan Yalçın Kim Nereli?

MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı Furkan Yalçın kimdir ve nereli? Kaç yaşında? Facebook, YouTube ve İnstagram kullanıyor mu? Yemekteyiz programına katıldı mı? Ana kadroya katılan Furkan Yalçın hakkında bilgiler içeren biyografi yazısıdır.

(Dilerseniz bu yazıya Serhat Uzunkök YouTube kanalından video biyografi olarak da ulaşabilirsiniz)

MasterChef Furkan Yalçın Kimdir Nereli?

MasterChef Furkan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Furkan Yalçın MasterChef Türkiye 2020’nin en çok merak edilen ve en dikkat çeken yarışmacılarından birisi.
Geçen sene de MasterChefe katılmıştı ama MasterChef 2019’a damga vuran yarışmacı Mustafa Aydın’la yarıştığı etapta elenmişti.
Yine de yılmadı ve bu sene kendini daha da geliştirdikten sonra yarışmaya tekrar katıldı.

Hem 2019’da yarışmanın şefleri ile olan konuşmaları hem de bu sezonki ciddi çıkışları ve tavırları ile dikkatleri üzerine çekti.
O da Mustafa Aydın gibi Mehmet şefin stüdyodan çıkardığı yarışmacılardan birisi oldu. Ancak sonrasında özür diledi ve yarışmaya devam etti.
Yine de birçok kişi kendisi hakkında herhalde diskalifiye olacak derken yaptığı tatlısı ile MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna girmeyi başaran yarışmacı oldu. 9 Ağustos Pazar akşamı MasterChef’in 20. bölümünde Furkan Yalçın, şeflerin oybirliği ile verilen karar sonunda MasterChef Türkiye 2020 yarışması ana kadrosunda olmaya hak kazandı.

Kendini geliştirmeye ve bir şeyler öğrenmeye açık bir insan olduğunu belirten Furkan Yalçın henüz çok genç ve 20 yaşında.
Uzmanlık alanı pastacılık. Babası da aşçı olduğu için aşçılık mesleğine heves eden Furkan Yalçın 6 senedir bu mesleği yapıyor.
Etiler Anadolu Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesi mezunudur. Aslen Bartınlıdır.
Çırağan Palas Kempinski gibi çeşitli yerlerde staj yapmış ve çalışmıştır.

8 .Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali’nde gümüş madalya alan Furkan Yalçın sektörde umut vaadeden bir isim olarak tanınmaktadır.
Sosyal medyayı son zamanlarda sıklıkla kullanmaktadır ve bu yazının hazırlandığı an itibarı ile İnstagram hesabında 50 bin , Twitter hesabında da 10.000’e yakın takipçisi bulunuyor. Tabi şimdilik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.