MasterChef 2021 İbrahim Cingözler Kimdir? Kaç Yaşında? Mesleği Ne?

TV8’in ilgi ile takip edilen yarışması yeni sezonu ile yayınlanmaya devam ediyor. Bu sezon geçen sezona göre çok daha iyi yarışmacıların olduğunu söyleyebiliriz. MasterChef 2021 yarışmasının iddialı yarışmacılarından birisi de İbrahim Cingözler. Yarışmaya katıldığı ilk andan itibaren şeflerin övgü dolu sözleri ile muhatap olmaya başlamasıyla dikkatleri üzerine çekti. Yaptığı başarılı yemeklerle tecrübeli olduğu her halinden belli olan yarışmacı hakkında izleyiciler sıklıkla arama motorlarında çeşitli bilgiler arıyor. Bu nedenle sizler için başarılı yarışmacı hakkında ayrıntılı bir biyografi yazısı hazırlamaya çalıştık. Elbette ki zamanla yeni bilgiler ortaya çıkacaktır. Bu yüzden yazımızı ilerleyen günlerde güncelleyebileceğimizi şimdiden hatırlatalım. İşte MasterChef İbrahim’in hayatı.

Kaç Yaşında?

İbrahim Cingözler kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli? Nerede yaşıyor? Mesleği nedir? Ne iş yapar? Nerelerde çalıştı? Burcu, boyu ve kilosu nedir? Evli mi? Facebook, Twitter ve İnstagram adresi nedir? Tüm bu sorular bugünlerde arama motorlarında MasterChef izleyicileri tarafından aranmaktadır. Bu nedenle bu soruların cevaplarına ulaşabileceğiniz bir yazı hazırladık. İşte İbrahim Cingözler hakkındaki detaylar…

Mesleği Ne?

İbrahim Cingözler Kimdir? https://youtu.be/inrX31fVnbI

İbrahim Cingözler yarışmaya Bodrum’dan katılıyor.
Bir arkadaşının yoğun ısrarı üzerine MasterChef’e katılmıştır.
25 yaşındadır.
İlk elemelere ablası ile birlikte gelmiştir. MasterChef’e MasterChef’te öğretilenleri öğrenmeye geldiğini ifade etmiştir.
İyi bir şef olduğunu ancak yarışma sayesinde daha iyi bir şef olabileceğine inandığını belirtmiştir.
Diğer yarışmacı arkadaşlarının bol şansa ihtiyacı olduğunu ve şampiyon olmak istediğini belirtmiştir.
Üniversiteye kadar Adana’da yaşantısını sürdürmüştür.
Yarışmaya Bodrum’un yöresel ürünleriyle hazırladığı ‘Egeden’ isimli yemekle katılan İbrahim eleştiriye açık olduğunu söyledi.

Aslen Nereli?


Aslen Adanalı olan İbrahim, Milas domatesinden yaptığı sos ve Ege yeşillikleriyle hazırladığı levreği başarı ile süsledi.
Yarışmada mutlaka başarılı olacağını ifade eden İbrahim şampiyonluk kupasını Adana’ya götüreceğini söyledi.
Bodrum’da bir işletmede çalışan İbrahim, Marmaris, Türkbükü ve Torba’da gibi çok sayıda yerde çalışmıştır.
Çok farklı mutfaklarda çalışan yarışmacı Adana’da da üç yıl boyunca çalışmıştır ve yörenin neredeyse tüm yemeklerine hakimdir.
İbrahim Cingözler yarışmadan önce Danilo Şef’le Adana’da bir festival etkinliğinde karşılaşmıştır.
Tecrübesi sayesinde rahat bir şekilde yemek yapan yarışmacı üç dakikada levreği pişirmiştir.
Mutfakta hızlı olduğunu belirten yarışmacı ilk elemelerde yaptığı yemeği daha önce üç defa yapmayı denemiş.

Üç Evet İle Yarışmaya Başladı


Yaptığı yemeklerde kullandığı soslar için özel seçilmiş malzemeler kullanan yarışmacı Somer Şef’ten tam puan alarak takdir gördü.
Tereyağı ile beraber tabakta birçok renk kullanan ve bu anlamda görsel bir tabak hazırlayan İbrahim Somer Şef’ten koskocaman bir evet aldı.
Mehmet Şef mayasının sağlam olduğunu söyledi ve gol yemeden turları geçmesi gerektiğini söyledi ve evet dedi.
Danilo Şef de kendine güvenen İbrahim’i tebrik ederek evet cevabını verdi.

Üçlü Düelloyu Da Kazandı!

15. bölümün 3. düellosunda İbrahim Cingözler, Safa Tabur ve Uğur Taşdemir eşleşti. Şefler, yarışmacılardan ıspanaklı ve ricotta peynirli ravioli yapmalarını istedi. Yarışmacılar hazırladıkları yemekleri şeflerin beğenisine sundu. Şefler, açık ara farkla düelloyu kazanan ismin İbrahim Cingözler olduğunu açıkladı. Böylece MasterChef İbrahim bir üst tura çıkmış oldu. Başarılı yarışmacının ana kadroda yer almasına neredeyse kesin gözü ile bakılıyor.

MasterChef 2021 İbrahim Cingözler İnstagram Adresi

Sosyal medyada Facebook ve İnstagram kullanan yarışmacının bu yazının hazırlandığı an itibarı ile İnstagram’da 1.532 takipçisi bulunmaktadır. İlerleyen zamanlarda bu sayının hızla yükselmesi beklenmektedir. Tam doğum tarihi bilinmiyor ve bu nedenle burcu da bilinmemektedir. Boyu ve kilosu gibi tüm bilgiler zamanla ortaya çıkacaktır. Yazımızı ilerde güncelleyebileceğimizi tekrardan hatırlatalım. Yarışmacıya başarılar dileriz. Sizler de yarışmacı hakkında yorumlar yaparak fikir ve görüşlerinizi belirtebilirsiniz…

İnstagram Adresi https://www.instagram.com/ibrahim_cingozler/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.