Kardeşlerim Berk’in Annesi Ayla Kim? Aslı Mavitan Kimdir? Dizileri Filmleri

Kardeşlerim dizisindeki Berk’in annesi Ayla kim? Gerçek adı ile Aslı Mavitan kimdir? Kaç yaşında? Annesi ve babası kim? Aslen nereli? Evli mi? Eşi veya sevgilisi var mı? Burcu ne? Boyu ve kilosu kaç? Tüm bu soruların cevapları şu sıralar Kardeşlerim dizisini izleyenler tarafından arama motorlarında yoğun şekilde aranmaktadır. Kardeşlerim dizisi oyuncuları arasında bulunan Aslı Mavitan’ın hayatı ve Vikipedi bilgileri merak edilmektedir. Geçmişte oynadığı dizileri ve filmleri de merak konusu olmuştur. Bu nedenle Aslı Mavitan hakkında bilgiler içeren bir biyografi yazısı hazırladık. İnstagram ve Twitter adresini yazımıza ekledik. Ayrıca bugüne kadar yer aldığı projeleri yazımızın sonunda listeledik. İşte Kardeşlerim dizisinde Ayla karakteri ile yer alan Aslı Mavitan hakkındaki tüm ayrıntılar!

Kardeşlerim Berk’in Annesi Ayla Kim? Aslı Mavitan Kimdir?

Aslı Mavitan, sunucu ve oyuncudur.
22 Kasım 1980 tarihinde İstanbul‘da doğan Aslı Mavitan’ın annesi 1973 Türkiye güzeli Yıldız Arhan, babası ise ünlü Ermeni kökenli şarkıcı (Hayık Aram Tataryan) Hayko‘dur.

Anne babası 2 yaşındayken boşandıktan sonra 8 yaşında iken annesi iş adamı Ahmet Mavitan ile evlendi.
1998 yılında 18 yaşına geldiğinde mahkeme kararı ile soyadını üvey babasının soyadı ile aynı yapmıştır. Aynı zamanda babasının dini olan Hristiyanlıktan çıkarak İslam dinini seçmiştir.
Asıl babasının ilk eşinden Alex adlı kardeşi şarkıcılık yapmaktadır.
Annesinin ikinci eşi Ahmet Mavitan’dan da Emir isminde bir erkek kardeşi vardır. Emir Mavitan ise yapımcıdır.
Yıldız Arhan 2015 yılında Ahmet Mavitan’dan boşandı.

Aslı Mavitan, üniversite eğitimini 2000 yılında İstanbul’da Yeditepe Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde tamamladı. Ayrıca Akademi İstanbul Reklamcılık bölümü mezunudur.

Aslı Mavitan, TV8‘de spikerlik yaptığı dönemde, Yılın En İyi Hafta Sonu Ana Haber Spikeri seçilmiştir. Çeşitli tv kanallarında spikerlik ve sunuculuk yaptı.
2012 yılının en iyi hafta sonu ana haber akşam spikeri de Aslı Mavitan seçilmiştir.

Beyaz tv ekranlarında 2014 yılından itibaren yayınlanan İşin Aslı isimli programı sundu. İşin Aslı programına her hafta düzenli katılım gösteren Psikolog Doktor Zafer Akıncı ile birlikte izleyenlere eğlenceli ve faydalı bilgiler sundu.

Sunuculuktan sonra oyunculuğa da adım atan Aslı Mavitan, ilk olarak 2013 yılında Re-Era isimli kısa filmde bir haber muhabirini canlandırdı.
2016’da Star TV ekranında yayınlanan ve Birce Akalay, Ufuk Özkan, Kanbolat Görkem Arslan, Anıl Tetik gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı Hayat Bazen Tatlıdır adlı dizide ‘Yeşim’ karakterini canlandırdı.
Yine aynı yıl ‘Göçebe’ filminde rol aldı.
2017’de ‘Nereden Nereye’ filminde Berna rolü ile yer aldı.
Hemen ardından 7 Yüz / Biyolojik Saat isimli mini dizide oynadı.
İlerleyen yıllarda Bir Aile Hikayesi, Gülperi, Arka Sokaklar, Ufak Tefek Cinayetler, Hayat Sırları, Menajerimi Ara, gibi dizilerle kariyerini sürdürdü.
Şu sıralar ise atv televizyon kanalında yayınlanmakta olan ‘Kardeşlerim’ dizisinde Berk’in annesi, ‘Ayla Özkaya’ karakterine hayat vermektedir.

2017 yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin Youtube Channel üzerinden hazırladığı projede ders anlatımı yapmaktadır ve proje halen devam etmektedir. 55’ten fazla ders anlatımı yapmıştır. Derslerin tamamı Youtube Channel’da yer almaktadır.

Evli Mi? Eşi – Sevgilisi Var Mı?

Aslı Mavitan, 8 Aralık 2015 tarihinde gittigidiyor.com’un Otomotiv Kategori Müdürü Kaan Balkaş ile evlenmiştir ancak çift 2018’de boşanmıştır. İstanbul’da yaşantısının sürdüren ünlü ismin günümüzde sevgilisi olup olmadığı ise bilinmiyor.

Burcu Boyu Kilosu

Akrep burcundandır. 1.75 metre boyundadır ve 56 kilodur.
İyi derecede İngilizce bile Aslı Mavitan, spor yapmayı, ata binmeyi ve kitap okumayı çok seviyor.
DNA İstanbul menajerlik ajansı bünyesinde yeni projelerde yer almaya devam ediyor.

Farklı platformlarda adına açılmış hayran sayfaları bulunan ünlü oyuncu sosyal medyada Facebook, Twitter ve İnstagram kullanmaktadır. Bu yazının hazırlandığı sırada Twitter hesabında 7.095 takipçisi bulunmaktadır. Ayrıca mavi tıklı resmi İnstagram hesabında 53.700 takipçisi bulunuyor.

İnstagram Adresi aslimavitan

Twitter Adresi https://twitter.com/AslMavitan

Dizileri Ve Filmleri

Kardeşlerim (Ayla, TV Dizisi 2021)

Menajerimi Ara (Mayda, Tv Dizisi 2020)

Bir Aile Hikayesi (Tv Dizisi 2019)

Gülperi (Ayşegül, Tv Dizisi 2018-2019)

Ufak Tefek Cinayetler (Tv Dizisi 2018)

Hayat Sırları (Tv Dizisi 2017-2018)

7 YÜZ (Tv Dizisi 2017)

Arka Sokaklar (Savcı Arzu, TV Dizisi 2017-2018)

Nereden Nereye (Berna Savaş, Sinema Filmi 2016)

Re-Era (Gazeteci, Kısa Film 2013)

Ödülleri :

2011 – En iyi hafta sonu ana haber akşam spikeri

2012 – En iyi hafta sonu ana haber akşam spikeri

Kardeşlerim Ayla Kim? Aslı Mavitan Kimdir? Filmleri Dizileri Yaş Boyu Kilosu https://youtu.be/w2M6Z9bhkKo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.