İpek Tuzcuoğlu Kimdir Nereli? Kaç Yaşında? İnstagram Ve Twitter Adresi Ne? Tövbeler Olsun Latife Horanta Kim?

İpek Tuzcuoğlu Biyografisi

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Tövbeler Olsun dizisinde Latife Horanta karakterine hayat veren usta oyuncu İpek Tuzcuoğlu kimdir ve aslen nereli? Şimdiye kadar oyuncu olarak yer aldığı dizileri ve filmleri nelerdir? Kaç yaşında? Boyu, burcu ve kilosu nedir?

İpek Tuzcuoğlu’nun İnstagram ve Twitter hesap adresi ne? Şimdi ne yapıyor ve son hali nedir? Bilinmeyenleri ile İpek Tuzcuoğlu’nun hayatı. Hakkında bilgiler içeren biyografi yazısı.

(Dilerseniz bu yazıya video biyografi şeklinde Serhat Uzunkök YouTube kanalından da ulaşabilirsiniz)

Video Adresi https://youtu.be/iP7WOnKMt8Q

İpek Tuzcuoğlu YouTube Video Biyografisi

İpek Tuzcuoğlu Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

İpek Tuzcuoğlu, 11 Kasım 1971 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Tam adı İpek Leyla Tuzcuoğlu’dur.

Emel Tuzcuoğlu ve Ilgar Hakkı Tuzcuoğlu çiftinin kızı olan İpek Tuzcuoğlu, mutlu ancak biraz sakin ve içine kapanık bir çocukluk geçirmiş.
Sanatla iç içe olan bir aileden geldiği için, özellikle annesinin yönlendirmeleri ile, zaman içerisinde içine kapanık, sakin yapısı değişmiş.
Üç yaşından itibaren 10 yıl boyunca İzmir’de Aynur Ressamoğlu Bale Stüdyosu’na gitti.

Küçükken balerin olmak isteyen İpek Tuzcuoğlu, 16 yaşında İzmir Devlet Tiyatrosu’nda “Boy Friend” adlı müzikalde dansçı kadrosuna alındı.
İzmir Karşıyaka Lisesinden mezun oldu. Ardından da bazı zorluklarla karşılaşsa da Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü bitirdi.

Ankara Devlet Tiyatrosu’nun, “Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu” bünyesinde “Sevimli Palyaçolar” adlı oyunda bir yıl görev yaptı. TRT’nin yapmış olduğu çeşitli dramalarda rol aldı. 1995 yılında İstanbul’a geldi. İlk dizi oyunculuğu tecrübesini ‘Bizim Mahalle’ dizisi ile yaşadı.

Bugüne kadar birçok sinema filminde ve televizyon dizisinde oyunculuk yaptı. Aynı zamanda reklam oyunculuğu ve program sunuculuğu da yaptı.
Dilerseniz gelin şimdi yer aldığı önemli projelerin bazılarına yakından bakalım.

İpek Tuzcuoğlu Filmleri Ve Dizileri

2000 yılında Zeki Alasya’nın yönettiği “Ada’da Bir Sonbahar” adlı TV filminde oynadı.

2002 – 2003 yılları arasında, senaristliğini Mahinur Ergun ve Meral Okay’ın yaptığı, yönetmen koltuğunda Çağan Irmak’ın bulunduğu, “Asmalı Konak” dizisinde Özcan Deniz, Nurgül Yeşilçay, Selda Alkor ve Menderes Samancılar gibi sanatçılarla birlikte oynadı.

“Asmalı Konak” dizisindeki “Dicle” rolüyle çok büyük kitleler tarafından tanınmayı başardı ve uzun yıllar herkes ona ‘Dicle’ dedi. 10 . Magazin Gazetecileri Derneği Ödülleri’nde bu dizide sergilediği başarılı oyunculuktan ötürü de, En İyi Tv Oyuncusu seçildi.

2008 yılında yönetmenliğini Murat Saraçoğlu, senaristliğini Sırrı Süreyya Önder’in yaptığı, başrollerinde Altan Erkekli, Demet Akbağ, Özgü Namal, Sarp Apak ve Sezin Akbaşoğulları gibi oyuncuların olduğu “O… Çocukları” filminde oynadı.

2010’da yayınlanmaya başlayan Düriye’nin Güğümleri isimli dizide Düriye karakterini canlandırdı.

2011 yılında, ilk kez, sit-com tarzında çekilen “Avrupa Avrupa” isimli dizide başrolde oynadı.

2012 yılında Fox TV ekranlarında yayınlanan “Aşkın Halleri “dizisinde Metin Akpınar, Güven Kıraç ve İclal Aydın ile başrolü paylaştı.

2014’te Diğer Yarim dizisinde Meryem karakterini canlandırdı.
6 Mayıs 2016 tarihinde vizyona giren ‘Ankara Yazı Veda Mektubu’ sinema filminde rol aldı.

‘Siyaset Dergisi’ isimli dergide beş yıla yakın köşe yazıları yazdı.
İpek Tuzcuoğlu ayrıca Ab-ı Hayat, Aşk Bir Davaya Benzer, İpek Tuzcuoğlu ile Yüzleşme, “Sağlıklı Mutfak” programlarının da sunuculuğunu yaptı.

Aşk ve Mavi dizisinde Elmas karakterini ve TRT 1 ekranlarında yayınlanan Yalaza dizisinde Nalan karakterini de canlandıran oyuncu, günümüzde TRT 1’de yayınlanan Tövbeler olsun dizisinde, Latife Horanta karakterine hayat vermektedir ve dönem dönem de oyunculuk dersleri vermektedir.

İpek Tuzcuoğlu Boyu, Burcu, Kilosu Ve Sosyal Medya Hesapları

Sosyal medya ile de arası iyi olan İpek Tuzcuoğlu’nun bu yazının hazırlandığı an itibarı ile mavi tıklı resmi İnstagram hesabında 64.500, Twitter hesabında da 45.800 takipçisi bulunmaktadır.


Tam bir hayvansever olan ünlü oyuncu, 1.68 boyundadır. 55 kilodur. Akrep burcudur. Aslen de İzmir Karşıyakalıdır.

İnstagram adresi https://www.instagram.com/ipektuzcuoglu/

Twitter adresi https://twitter.com/ipektuzcuoglu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir