İnstagram ve WhatsApp Çöktü

İnstagram ve WhatsApp çöktü. Vatandaşlar WhatsApp ne zaman düzelecek ve İnstagram arızası ne zaman bitecek gibi soruları arama motorlarında yoğun şekilde aramaya başladı! Peki İnstagram ve WhatsApp neden çöktü? İnstagram ve WhatsApp neden açılmıyor?

WhatsApp Neden Açılmıyor?

19.03.2021 saat yaklaşık 20:00’dan itibaren İnstagram ve WhatsApp çöktü. Bu iki uygulamayı kullanmak isteyen kullanıcılar hata mesajı ile karşılaştı. Uygulamaların ne zaman düzeleceği henüz netlik kazanmış değil. Bu arızaya neyin neden olduğu ise şimdilik bilinmiyor. İki uygulamaya giremeyince kullanıcılar Twitter, YouTube gibi diğer sosyal medya platformuna akın etmeye başladı. Durumu anlatan komik caps ve videolar yoğun ilgi gördü. Arızaya gençler daha çok mizahi yönden yaklaştı.

İnstagram Neden Açılmıyor?

Yaklaşık yazıyı hazırladığımız an itibarı ile arıza 1 saate yakındır devam ediyor ve ne zaman düzeleceği bilinmiyor. Kullanıcılar bu iki uygulamayı kullanmaya çalıştığında şu hata mesajı ile karşılaşıyor ‘5xx Server Error’. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Yapıldığı an yazımıza ekleyeceğiz. WhatsApp ve İnstagram ile ilgili son dakika gelişmesi olursa diye yakından takip ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.