Hülya Aydın Kimdir? Emanet Dizisi Semra Kim? Oynadığı Diziler! Biyografi

Emanet dizisi Semra kimdir? Gerçek adı ile Hülya Aydın kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli? Burcu ne? Boyu ve kilosu kaç? Oynadığı diziler neler? Tüm bu soruların cevapları şu sırala Emanet dizisi izleyicileri tarafından sıklıkla aranmaktadır. İzleyiciler oyuncu Hülya Aydın hakkında bilgiler edinebilmek için arama motorlarında çeşitli arama sorguları gerçekleştirmektedir. Bizler de bu soruların yanıtlarını içeren kısa bir biyografi yazısı hazırladık. Böylece aradığınız soruların yanıtlarına kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Bulamadığımız bilgileri zamanla edinebilirsek yazımızda düzenlemeler ve güncellemeler de yapabileceğimizi şimdiden hatırlatalım. İşte Hülya Aydın’ın hayatı.

Hülya Aydın Kimdir?

Hülya Aydın oyuncudur. 26 Nisan 1975 tarihinde dünyaya gelmiştir.
1995 – 1996 yıllarında Dialog diksiyon kursuna katılmış ve Ecder Akışık eğitmenliğinde sunuculuk ve spikerlik eğitimi almıştır. 2001 yılında Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı bölümünden mezun olmuştur. Ayrıca 2017 yılından itibaren Çağ Çalışkur ve Tuğçe Tanış eğitmenliğinde Craft atölyede çeşitli oyunculuk eğitimleri almıştır.

Oynadığı Diziler Ve Filmler

Keloğlan Sultan Kız, Aşk Buraya Uğramıyor dizileri ile oyunculuğa ilk adımlarını atmıştır. 2016’da Sevda Kuşun Kanadında dizisinde Esma karakterine hayat vermiştir. 2018’de Oflu Hoca Trakya’da sinema filminde rol almıştır. Yine aynı yıl Arka Sokaklar dizisinde oynamıştır. 2018 – 2019 yılları arasında Bozkır dizisinde oynamıştır. 2019 -2020 sezonunda ise Mucize Doktor dizisinde Doktor Ali Vefa’nın annesini canlandırmıştır. 2020’de ise Yemin dizisinde Feride karakterinin abisinin eşi olarak dizide yer almıştır. Şu sıralar ise Kanal 7 ekranlarının sevilen günlük dizisi olan Emanet dizisinde Semra karakteri ile yer almaktadır. Sofita Menajerlik ajansına kayıtlı olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir ve yeni projelerde yer almaya devam etmektedir. Sosyal medyada genellikle İnstagram kullanan başarılı oyuncunun bu yazının hazırlandığı an itibarı ile hesabında 5.146 takipçisi bulunmaktadır. İkizler burcu olan oyuncunun aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Evli olup olmadığı, boyu ve kilosu gibi bilgilere de şimdilik ulaşılamamıştır.

Hülya Aydın İnstagram Adresi https://www.instagram.com/hulya_aydin_/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.