Hande Katipoğlu Kimdir?

Hande Katipoğlu kimdir ve nerelidir? Kaç yaşındadır? Burcu, boyu ve kilosu nedir? Bugüne kadar handi dizi ve filmlerde oyuncu olarak yer aldı? Tutunamayanlar dizisindeki Belgin kim?

Hande Katipoğlu Biyografisi

Hande Kâtipoğlu 13 Mart 1983 tarihinda İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Balık burcudur. 1.70 boyunda ve 50 kilodur. Baba tarafından aslen Niğde’lidir.

Bilfen Koleji mezunudur ve Isparta-Süleyman Demirel Üniversitesi’nde sosyoloji eğitimi almıştır ancak bu bölümü bırakmış ve Isparta’dan ayrılarak İstanbul’a yerleşmeye karar vermiştir..

Bir dönem Türker İnanoğlu‘nun ‘Süper’ isimli televizyon kanalında staj yaptı sonrasında TÜRVAK Sinema-TV Eğitim Merkezi’ne gitti ayrıca Müjdat Gezen sanat merkezinde oyunculuk eğitimi aldı.

Bugüne kadar sigortacılık, oyunculuk, sunuculuk gibi bir çok işle uğraştı. Çeşitli reklam filmlerinde de zaman zaman yer almaktadır.
Günümüzde Ali Sabuncugil menejerlik ve oyunculuk ajansına bağlı olarak oyunculuk kariyerine devam etmektedir.

İlk oyunculuk deneyimini ‘Böyle mi Olacaktı’ dizisi ile yaşayan başarılı isim,
Yahşi Cazibe dizisinde hayat verdiği Simge karakteri ile ülke çapında büyük bir üne kavuşmuştur. Sonrasında Pis Yedili dizisinde de Nevriye karakteri ile yine oyunculuğu oldukça beğenilmiştir.

Arkadaşım Max, Hayat Sana Güzel, Görevimiz Tatil, Hababam Sınıfı Yeniden,ve Hareket Sekiz gibi bir çok filmde de rol almıştır.

Son olarak TRT 1 ekranlarında yayınlanan Tutunamayanlar dizisinde Belgin karakterini canlandırmakta ve oyunculuk yaşamına devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.