Haluk Piyes Artık Kamyon Ve Otobüs Sürüyor

Magazin dünyasında yer alan ve ekranlarda hayranlıkla seyrettiğimiz, hatta idol olarak benimsediğimiz bir çok oyuncu ya da şarkıcı yaşadıkları şatafatlı,ışıltılı hayattan sıkıldıkları için ya da tatmin edici paralar kazanamadıkları için ikinci bir iş yapmaya çalışıyorlar. Yaşamlarını garantiye alabilmek için farklı mesleklerde de şanslarını deneyebiliyorlar. Ancak bazen de bu farklı meslek arayışı hobi olarak yapılabildiği halde, basında farklı şekilde lanse edilebiliyor.Bunu da belirtmekte fayda var. Tüm bunlara rağmen özet olarak oyunculuk zor bir iş.

Sıklıkla oyuncuların çok kazandıklarıyla ilgili haberlerin yapıldığı ülkemizde durum aslında pek de anlatıldığı gibi değil. Gelin biraz olaya bakalım.

Oyunculuk mesleğinin düzenli bir geliri yok. Ülkemizde bir çok dizi 8 bölümden sonra final yapabiliyor. Ayrıca çalışma şartları ağır ve saatleri çok uzun. Tutulacak denilen bir çok film tutulmayabiliyor. Ayrıca sadece baş rollerde oynayanlar yüksek ücret alabiliyor. Geriye kalanlar ise geçinebilecekleri kadar ücret alabiliyorlar hatta bunu bile bazen alamıyorlar. Birçok oyuncunun, yaptığı işin karşılığı olan parasını yapımcı şirketten alamadığının haberlerini zaman zaman medyada görüyoruz. İşte bu tablonun farkında olan bazı oyuncuların, aklının bir köşesinde her zaman farklı mesleklerde de olma fikri yatıyor.

Bugünlerde ise yine bir oyuncu yaptığı farklı bir meslekle gündemde. Bu isim Haluk Piyes. Kendisi tır şoförü oldu. Ayrıca kamyon ve otobüste sürebiliyor.

Bir zamanlar ekranlarda boy gösteren ve başarılı performansıyla seyirciyi ve yapımcıları büyüleyen, dizi ve sinema filmlerinin aranılan oyuncusu Haluk Piyes ağır vasıta şoförü oldu. Bir süredir ekranlardan uzak kalan oyuncu doğup büyüdüğü Almanya’da bir sürüş okuluna kayıt yaptırdı ve
kamyon kullanım lisansı aldı. Ayrıca tır ve otobüs de sürebiliyor.

Ünlü oyuncu “Bu benim hayalimdi. Mücadeleye devam. Hayallerimizin istikametinden şaşmak yok. Hep çalışmak var” sözleriyle kamyon şoförü olmasına açıklık getirdi. Usta oyuncunun 35 tonluk kamyonlarda çalışmaya başlarken oldukça heyecanlı ve mutlu olduğu gözlendi.

‘Hayalimdi’ diyen Haluk Piyes, ABD’de tır şoförü olan Tolga Karel’i hatırlattı. Hatırlanacağı gibi Tolga Karel’de ABD’ye yerleşerek tır şoförü olarak çalışmaya başlamıştı. Ancak şunu mutlaka belirtmekte fayda var. Haluk Piyes egoları olmayan,inancı yüksek ve çevresinde alçak gönüllülüğü ile tanınan, sevilen-sayılan bir kişi. Bu aslında onun hobilerinden birisi. Elbette ki oyunculuğa ve sosyal hayat içerikli seminerlerine devam edecektir.

Tanımayanlar için de hızlıca Haluk Piyes’in kim olduğundan da bahsedelim.

Haluk Piyes Kimdir?

Başarılı oyuncu, 30 Mart 1975 tarihinde Almanya’da dünyaya gelmiştir.
1.78 boyundadır, 75 kilodur ve koç burcudur.

Yabancı bir hayran kitlesinde de sahip olan Haluk Piyes’e yabancılar, isim zorluğundan dolayı ‘Luk Piyes‘ diyor.

Pek bilinmiyor ama aslında kendisinin Thai Boks,karate ve boks şampiyonlukları bulunuyor.

2 ablası vardır. Annesi Tarsus, Sarıibrahimli, babası ise Kırşehir, Çiçekdağlı’dır. Ailesi 1970 yılında Almanya’ya çalışmaya gidenlerdendir. Babası o küçükken evi terk etmiş.

Almanya’da daha ilk öğretmeninin desteği ile okuldayken tiyatro kurslarına gitti. Yine Almanya’da okuduğu üniversitede hukuk eğitimiyle birlikte tiyatro ve sinema eğitimi de aldı. Boks eğitimi de aldı. Bir ara fuarlarda sunuculuk yaptı. Bakalorya ‘sını Yahudi bir okulda bitirdi.Bugüne kadar pek çok dizi ve sinema filminde rol almıştır.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra aile bağları, aile sevgisi ve gençlerin yanlış şeylerden uzak durmasıyla alakalı sosyal danışmanlık yapıyor ve seminerler vermiştir.

Aynı zamanda yönetmenlik de yapmıştır. Oyuncu birçok yabancı film ve kısa filmden sonra ilk olarak O da Beni Seviyor filmiyle seyirci karşısına çıkmıştır ardından Osman Sınav’ın hazırladığı Pusat dizisiyle seyirci tarafından sevilmişti.Son oyunculuk çalışması ise yapımcılığını ve yönetmenliğini Bilal Kalyoncu’nun üstlendiği “Malazgirt 1071: Bizans’ın Kıyameti” filmi oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.