Gönül Dağı Meryem Kim? Sevilay Gültekin Kimdir? Rıfat’ın Sevdiği Gözleri Görmeyen Kız

Gönül Dağı dizisinde gözleri görmeyen kız merak konusu oldu. Diziyi izleyenler dizideki bu yeni oyuncuyu merak etti. Peki Gönül Dağı Meryem kim? Çaycı Rıfat’ın sevdiği kız kim? Gönül Dağı oyuncuları arasına yeni katılan Sevilay Gültekin kimdir? Kaç yaşında? Oynadığı dizileri neler? Aslen nereli? Burcu ne? Boyu ve kilosu kaç? Tüm bu soruların cevapları şu sıralar Gönül Dağı izleyicileri tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Bu nedenle dizideki Meryem karakterini, gerçek adı ile Sevilay Gültekin’i anlatan bir biyografi yazısı hazırlamaya çalıştık. Aradığınız bir çok sorunun cevabına yazımız aracılığı ile ulaşabileceksiniz. Elbette ki oyuncu röportaj verdikçe yeni bilgiler de ortaya çıkacaktır. Zamanla yazımızda düzenlemelere gidebileceğimizi ve güncellemeler yapabileceğimizi şimdiden hatırlatalım. İşte Sevilay Gültekin’in hayatı!

Gönül Dağı Meryem Kim?

Gönül Dağı dizisinde Çaycı Rıfat karakterinin sevdiği olan gözleri görmeyen kız karakterinin adı Meryem’dir. Meryem karakterine Sevilay Gültekin hayat vermektedir. Genç oyuncu bu dizi sayesinde önemli bir fırsat yakalamıştır. Peki Sevilay Gültekin kimdir?

Sevilay Gültekin Kimdir?

Sevilay Gültekin model ve oyuncudur. 1997 doğumludur.
Üniversite eğitimini İstanbul Gelişim Üniversitesi Halka İlişkiler, Reklamcılık ve Uygulamalı İletişim bölümünde almıştır.
Oyunculuğa başlamadan önce çeşitli atölyelere katılmış ve meslekle ilgili eğitimler almıştır.
Beyti Engin ile Karakter Tasarım Atölyesi’nde, No10 Studios Sanat Okulu’nda; Metin Balekoğlu’ndan kamera önü oyunculuğu eğitimi almıştır.
Ayrıca Dialog Anlatım İletişim’de profesyonel oyunculuk eğitimi almıştır.

Dizileri

2018 yılında Sevgili Doktor isimli tiyatro oyununda (Generalin Eşi) rolü ile sahne almıştır.
İlk dizi deneyimini yine aynı yıl Yeni Gelin dizisi ile yaşamış ve dizide Turist Anna karakterine hayat vermiştir.
2019 yılında Elimi Bırakma dizisinde Sumru karakterinin gençliği rolü ile yer almıştır.
Şu sıralar ise TRT 1 ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı isimli dizide Meryem karakterine hayat vermektedir.
Hasan Güngör menajerlik ajansına kayıtlı olarak da yeni ve farklı projelerde de yer almaya devam etmektedir.

Sevilay Gültekin Hobileri

Son derece düzgün bir diksiyona sahip olan genç oyuncu farklı bölgelerin şivelerine de hakimdir.
İyi derecede İngilizce ve Azerice bilmektedir.
Dans etmeyi ve bisiklete binmeyi çok seven Sevilay Gültekin, futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi gibi sporlarla meşgul olmaktadır.
Günümüzde yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Boyu Ve Kilosu

Pantene, Garnier, Colorinsider gibi çeşitli markaların reklamlarında yer alan oyuncu 1.62 cm boyundadır, henüz kilosu bilinmiyor. Tam doğum tarihi bilgisine ulaşılamamıştır bu nedenle burcu da bilinmemektedir. Aslen nereli olduğu da henüz bilinmiyor. Sevgilisi olup olmadığı gibi bilgiler henüz bilinmemektedir. (İlerleyen günlerde yeni bilgiler edindikçe yazımıza ekleyebiliriz)

Sevilay Gültekin İnstagram Adresi

Sevilay Gültekin sosyal medyada İnstagram’ı aktif olarak kullanmaktadır. Son derece kaliteli fotoğrafları özenle atmaktadır. Bu yazının hazırlandığı sırada 5.399 takipçisi bulunmaktadır. Gönül Dağı dizisinde yer aldığı bölümler çoğaldıkça da bu sayının hızla artması beklenmektedir.

İnstagram https://www.instagram.com/sevilay.gultekinn/

Bu Video İlginizi Çekebilir

Sevilay Gültekin Biyografi https://youtu.be/wHcvLDQhmoY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.