Ferda Kaynar Kimdir Ve Nerelidir? Kaç Yaşında?

Ferda Kaynar bugüne kadar hangi tiyatro, dizi ve filmlerde yer aldı? Aslen nereli ve kaç yaşında? Kısaca biyografisi.

Ferda Kaynar önemli Devlet Tiyatro’larında rol almış birçok oyunda baş rol oynamış ve küçüklere eğitimler vermiş tiyatro camiasının yakından tanıdığı yetenekli bir oyuncudur.

1975 Yılında Trabzon da doğdu ve Trabzon’ludur. 8 yaşına kadar Trabzon’da yaşadı.İlk ve orta öğrenimini Rize ilinin Fındıklı ilçesinde yaptı.

Tiyatroya ilgisi çok küçükken başladı. Küçük yaşından beri evde annesi ile tiyatro oyunları düzenlerdi ve kendi yazdığı senaryosuna hep annesini dahil ederdi. Ailesi tiyatro oyunlarından sıkılınca çareyi kendisini tiyatro kursuna yazdırmakta buldu. Ortaokul 3. Sınıftayken Fen Bilgisi öğretmeninin ısrarı da bu kararı almasında çok etkili oldu. O yıldan sonra gerek okul gerekse amatör tiyatrolarda oyunculuk yapmaya devam etti.

Karadeniz Ereğli Lisesinden mezun olduktan sonra Samsun 19 Mayıs Üniv. Fen Edb. Fakültesi Kimya bölümünü bitirdi.. Üniversitenin tiyatro kulübünde oyuncu olarak görev aldı.

8 yıl kadar özel bir şirkette idari amir ve kimyager olarak çalıştı. Bu mesleği ile tiyatroyu 2013 yılına kadar birlikte yürüttü ve sonrasında kendisini tamamen tiyatroya adadı.

1999 yılında DÜŞEVİ OYUNCULARINDA profesyonel tiyatro yapmaya başladı. 20 büyük oyunda ve 10 çocuk oyununda oyuncu olarak görev yaptı.
Halen aynı kurumda oyuncu ve eğitmen olarak çalışmaya devam ediyor.
7’den 70’e her insana drama eğitimi, resim, balo, tango gibi özel eğitimler veriyor.

Kendisi özellikle Samsun’da tiyatro alanında çok tanınan bir isim.
2006 yılından itibaren tam 123 kez oynadığı 3. Sayfadan Kadın Hikayeleri onun için dönüm noktası oldu. Aynı zamanda bu oyunun yazarları arasındadır. 3. Sayfadan Kadın Hikayeleri’nin sonrasında bir çok kadın odaklı oyunda oynadı.

Oynadığı bazı tiyatro oyunları BİMARHANE, Bir Kadın Uyanıyor, Anadolu Kadınları, Beyaz Atlı Prens, Doğum Düğün ve Ölüm’dür.
Ayrıca “Sevdaluk” ve “Yeni Gelin” dizilerinde belirli bir süre bölüm oyunculukları yaptı.

İlk kez 2010 yılında LionsTiyatro Ödüllerinde MÜRSEL GÜLMEZ Özel ödülünü aldı,sonrasında bir çok kez ödüle layık görüldü.
Direklerarası Seyirci Ödülleri, Rotary Kulüp Yılın Başarılı Sanatçısı Ödülü, Cumhuriyet Kadınları Derneği Başarı Ödülü gibi ödüllerin de sahibidir.

Şu anda tiyatro , dizi oyunculuğu ve eğitmenlik yapan Ferda Kaynar evli ve bir kız çocuğu sahibi.

Kitap okumak ve spor yapmak tiyatro ve oyunculuk dışındaki en büyük hobileridir.

Ferda Kaynar, günümüzde Şhow TV de yayınlanan Kuzey Yıldızı-İlk Aşk adlı dizide Hanife Kadıoğlu karakterine hayat vermekte.

Spor ile sağlığını korumaya dikkat eden oyuncu her zaman sosyal medya kullanıyor ve İnstagram üzerinden paylaşımlarda bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.