Eren Vurdem kimdir? Eşi kim? Ben Bu Cihana Sığmazam Azamet kim?

Eren Vurdem kimdir? Eşi kim? Nereli, kaç yaşında? Oynadığı diziler ve filmler. Yaş, boy ve kilosu. Twitter, YouTube, Instagram adresi. Hayatı, hakkında bilgiler içeren biyografi yazısı. Ben Bu Cihana Sığmazam Azamet kim? Gerçek adı.

Eren Vurdem Kimdir?

Eren Vurdem dizi ve film oyuncusudur.
7 Ekim 1988, tarihinde Konya’da doğmuştur.
Haliç Üniversitesi Konsevatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur.

İlk oyunculuk deneyimini 2009 yılında rol aldığı Hesaplaşma dizisi ile yaşadı.
Arka Sokaklar dizisinde uzun süre Osman karakteri ile yer alan başarılı oyuncu, İnadına Aşk dizisindeki Çınar karakteriyle dikkatleri üzerine çekti. Daha sonra Son Mektup, Şubat ve Şefkat Tepe dizilerinde rol aldı.

En çok tanınmasını sağlayan dizi ise Söz dizisi oldu. Söz dizisinde canlandırdığı Karabatak namıyla bilinen Ateş Acar karakteri ile hafızalara kazındı. Asker dizisi olarak bilinen Söz dizisinde en sevilen karakterlerden birisini canlandıran oyuncu Kuruluş Osman dizisinde Konur Alp, Sadakatsiz dizisinde Mert karakterini canlandırdı.

2021 yılında dijital dizi olan Fandom dizisinde Ayaz Cantürk karakterine, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Yakup karakterine hayat verdi.

Son Mektup, Yolculuk, Sümela’nın Şifresi 3: Cünyor Temel, Kurt Kapanı, Ne Olur Gitme, Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı yer aldığı filmlerden bazılarıdır.

En son atv dizisi olan Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinde Azamet karakterini canlandırmıştır. Ahmet Koraltürk menajerlik bünyesinde yeni projelerde yer almaya devam etmektedir.

Evli Mi? Eşi Kim? Aslen Nereli? Burcu Boyu Kilosu

Kafkas göçmenidir. Terazi burcundandır. 1.75 boyunda ve 70 kg. ağırlığındadır. Eşi Derya Yıldırım Vurdem. Beşiktaş futbol kulübünü destekleyen ‘Eren Vurdem’, film izlemekten keyif alıyor. Genelde bilim kurgu filmleri izlemeyi sever. En sevdiği renk siyahtır. Eren Vurdem bir süredir boksla ilgileniyordu. Bu spor için lisans alan oyuncu daha sonra boksu bıraktı. En büyük hayali dünya çapında filmlerde rol almaktır.

Sosyal Medya Hesapları

Ünlü oyuncu sosyal medyada Twitter, Instagram ve YouTube kullanmaktadır. Bu yazının hazırlandığı sırada Twitter hesabında 282.200 takipçisi, mavi tıklı Instagram hesabında 1 milyon 700 bin takipçisi bulunmaktadır. YouTube kanalında ise 33.700 takipçisi bulunuyor. Ayrıca sosyal medyada farklı platformlarda adına açılmış çok sayıda fan sayfası bulunmakta.
Instagram adresi thevurdem Twitter adresi erenvurdem YouTube adresi Eren Vurdem

Dizileri

2009 / Hesaplaşma (Ali)
2010-2012 / Şefkat Tepe (Çavuş Erhan)
2012 / Şubat (Muyo)
2013 / Arka Sokaklar (Osman)
2015-2016 / İnadına Aşk (Çınar Barutçu)
2017-2019 / Söz Başçavuş (Ateş Acar)
2019-2020 / Kuruluş Osman (Konur Alp)
2020-2021 / Sadakatsiz (Mert Gelik)
2021 / Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Yakup)
2022 / Ben Bu Cihana Sığmazam (Azamet)
Yakında / Ölüm Kime Yakışır

Filmleri

2015 – Son Mektup / Erenköy Asker
2016 – Yolculuk
2017 – Sümela’nın Şifresi 3: Cünyor Temel / Oğuzubillah
2017 – Kurt Kapanı / Yavuz
2019 – Ne Olur Gitme
2020 – Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.