Kimdir

Emanet Sultan Hala Kimdir? Ferda Işıl Kimdir? Kaç Yaşında? Biyografi

Emanet Sultan kim? Emanet dizisi Sultan Hala kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Burcu ne? Boyu ve kilosu kaç? Oynadığı diziler ve filmler neler? Tüm bu soruların cevapları şu sıralar Kanal 7’de yayımlanmaya devam eden Emanet dizisi izleyicileri tarafından sıklıkla aranmaktadır. Emanet dizisindeki Sultan Hala’nın kim olduğu merak edilmektedir. Bu nedenle değerli ve usta oyuncu hakkında izleyiciler arama motorlarında çeşitli bilgiler aramaktadır. Sizler için oyuncunun hayatı hakkında bilgiler içeren bir biyografi yazısı hazırladık. İşte Ferda Işıl’ın hayatı!

Emanet Sultan Hala Kimdir?

Ferda Işıl 4 Ağustos 1946′da Ankara’da dünyaya gelmiştir. Dil Ve Tarih Coğrafya Fakültesi Kütüphanecilik Bölümü mezunu olan usta oyuncu daha sonra sanat hayatına atılmış ve birçok dizi ve sinema filminde yer almıştır. Kurtlar Vadisi Pusu, Sakarya Fırat, Sen de Gitme, Sevda Kuşun Kanadında gibi önemli dizilerde yer alan oyuncu en çok Adını Feriha Koydum dizisindeki rolüyle tanınan bir oyuncu haline gelmişti. Şimdilerde ise Emanet dizisinde sergilediği oyunculuk performansı ile adından söz ettiriyor. Dizinin izleyicilerinin sevgisini ve ilgisini kazanmış durumda. Başarılı oyuncu ayrıca Manisa Tarzanı, İlk Aşk, Kurtlar Vadisi Terör, Kıskanmak, Görünmeyen, Dedemin İnsanları, Kervan 1915, Kardeşim İçin Der’a gibi pek çok sinema filminde başarı ile rol almıştır. Televi Menajerlik ajansına kayıtlı olarak da halen yeni projelerde yer almaya devam etmektedir.

Aslan burcundan olan oyuncunun aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Pek çok kaynakta boy ve kilo bilgileri yazılsa da bu bilgiler pek doğru değildir. Oyuncunun sosyal medyada adına açılmış gizli bir İnstagram hesabı olduğu görülmektedir. Hesabında bu yazının hazırlandığı sırada 2.426 takipçisi bulunmaktadır. Kendisinin dünyanın değişik yerlerinden takipçileri bulunmaktadır.

İnstagram Adresi https://www.instagram.com/ferda_isil/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir