El Kızı Dizisi Oyuncuları! Karakterleri – El Kızı Dizi Konusu – Yeni Dizi 2021

Fox TV ard arda yeni dizilerini yayına almaya devam ediyor. O dizilerden birisi de El Kızı dizisi. Peki heyecanla beklenen dizi ne zaman başlayacak? El Kızı dizisi oyuncuları kimler? Dizide kim kimdir? Hangi oyuncular hangi karakterleri canlandırıyor. El Kızı dizisinin konusu nedir? Nerede çekiliyor? Tüm bu soruların cevapları izleyiciler tarafından merak edilmektedir. Bu nedenle sizler için yeni dizi hakkında bir dizi analiz yazısı hazırladık. Böylece merak ettikleriniz ile ilgili hızlı ve ayrıntılı şekilde bilgi sahibi olabileceksiniz. İşte El Kızı dizisi hakkında tüm ayrıntılar.

Bu arada baştan belirtelim ‘El Kızı’ nasıl yazılır? diye merak edenler olabilir. TDK birleşik yazımın yani ‘Elkızı’ şeklindeki yazımın doğru olduğunu söylemektedir. Ancak analizler incelendiğinde neredeyse dizi ile ilgili yapılan bir çok arama sorgusunda ayrık şekilde aranmaktadır. Bu nedenle yazımız ayrık şekliyle yazılmıştır. Ancak doğrusu ‘Elkızı’ şeklindedir.

Nerede Çekiliyor?

El Kızı dram ve aşk türündeki Türk yapımı televizyon dizisidir. El Kızı dizisinin çekimleri Muğla’nın Ula ilçesinde yapılıyor ancak ilerleyen günlerde farklı illerde ve ilçelerde yapılabileceğini de hatırlatalım.

El Kızı Dizisinin Konusu

Elkızı dizisi çocuk yaşta öksüz kalan Ezo isimli genç bir kızın, annesinin kaderini yaşamasını ve intikamını konu alıyor. Dizinin hikayesi şu sözlerle duyuruldu.

“Gemi su almaya başladığı gün, ilk “El kızı”nı attılar aşağı..”

Biz çok mutlu bir aileydik. Annem babamın gözünün bebeğiydi. Gelini değil kızıydı babaannemin. Bir tanesiydi bütün sülalenin. Sonra bir gün babam başka bir kadını sevdi. Doğurduğu çocuğa kadar onların, annemse elin kızı oldu birden. Gemi su almaya başladığı gün ilk anemi attılar gemiden.

Annesinin kaderini yaşarmış kızlar. Ama bilmedikleri bir şey var. Kaderimi annemden, kanımı babamdan almışım ben. Annem gibi kendime kıymam.

Ne diyordu sahi türküde? “Duvarda elek mi olur? Elkızı melek mi olur?”

Eee madem “Elkızı”yız, türkülere konu olmuş namımız, hakkını vermek lazım.

Ben şimdi o beni attıkları gemiyi cayır cayır yakmaz mıyım?

El Kızı Dizisi Oyuncuları

Geçtiğimiz günlerde dizinin tanıtımları ve afişleri yayınlandı. Özellikle afişleri büyük beğeni topladı ve bu nedenle vatandaşlar dizinin oyuncularını merak etmeye başladı.

Sevda Erginci, Fikret Kuşkan, Perihan Savaş, İsmail Ege Şaşmaz, Münir Can Cindoruk, Sedef Avcı, Toprak Sağlam, Alayça Öztürk, Fırat Doğruloğlu, Nur Yazar, Çağla Şimşek, Sinan Arslan, Pelinsu Çileli ve Macit Koper  gibi başarılı isimler rol alıyor.

Yapımını NTC Medya’nın, yapımcılığını Mehmet Yiğit Alp’in üstlendiği Elkızı’nın, yönetmen koltuğunda Feride Kaytan otururken, dizinin senaryosunu Hilal Yıldız kaleme alıyor.

Şu anda resmi İnstagram sayfası ve YouTube kanalı açık. Bu yazının hazırlandığı sırada dizisinin İnstagram hesabında 34.500 takipçisi bulunmaktadır. Ayrıca dizinin YouTube kanalında da 43. 600 abonesi bulunuyor. İlerleyen günlerde bölümler yayınlandıkça da elbette bu sayılar hızla artacakatır. Bulamayanlar olursa diye adresleri buraya ekledik. Şimdi oyuncu kadrosu hakkında dilerseniz sizleri bilgilendirelim.

El Kızı İnstagram https://www.instagram.com/elkizifox/

El Kızı YouTube https://www.youtube.com/channel/UCCi5AudWL4I1UsuojMBa2QQ

‘El Kızı’ ne zaman başlayacak belli değil. Güçlü oyuncu kadrosu ve hikayesi ile izleyicileri ekran başına kilitleyecek olan “Elkızı” Kasım ayı içerisinde muhtemelen yayınlanmaya başlayacak. Şimdi gelin hep birlikte oyuncu kadrosu içerisinde kimler var bakalım.

El Kızı Dizisi Oyuncuları İsimleri Ve Canlandırdıkları Karakterler

Ezo Bozdağlı
SEVDA ERGİNCİ

SEVDA ERGİNCİ


Annesinin ölümü ile çocuk yaşta öksüz kalmış, büyürken babası tarafından aşağılanıp, babaannesi tarafından da göz ardı edildiği ve sevgisiz büyüdüğü için, hırçın, intikamcı bir karakter geliştirmiştir. Çabuk karar verir, sinirlendiği zaman gözü hiçbir şey görmez, pire için yorgan yakabilir…

Hayatta iki gayesi vardır. Biri annesi gibi öğretmen olmak, diğeri aşk evliliği yapmak… Babası gibi bir adamla evlenmeyeceğine ve annesinin kaderini yaşamayacağına yemin etmiştir.

Cavidan Bozdağlı
PERİHAN SAVAŞ

PERİHAN SAVAŞ


Ezo’nun babaannesi. Gelenekçi, dominant bir kadın… Onun için önemli olan tek şey kan bağı… Soyadlarının saygınlığını zedeleyecek hiçbir şeye tahammülü yoktur… Ezo’yu sever ama doğru bildiklerinden de taviz vermez. Bu yüzden babaanne torun sık sık karşı karşıya gelir.

Resul Bozdağlı
FİKRET KUŞKAN

FİKRET KUŞKAN


Nobran, hoyrat, kaba, sevgisiz, acımasız bir adam… Çok zeki ama kötücül bir zeka…

Ağzında altın kaşıkla doğmuş. Babasının sıfırdan var ettiği şirketin başına geçtiğinde olumsuz olan bütün özellikleri işe yaramış ve adeta bir korku imparatorluğu yaratmış…

Birden çok kadınla ilişkisi var. Evlendiğinde de bu ilişkilerini sürdürmüş. Ama her zaman gözde metresi Nermin olmuş…

Ayfer Bozdağlı
NUR YAZAR

NUR YAZAR


Taşralı, atladığı sınıfa beceriksizce ayak uydurmaya çalışan, dedikoducu, köylü kurnazı…

Ayfer anne ve babası ölünce kardeşini tek başına büyütmüş… Yalnızlığı onu kasabada savunmasız bir hale getirmiş. Resul bundan faydalanmış ve metreslerinden biri yaparak, güya Ayfer’i korumuş… Ayfer hiç ummazken Zeliha’nın ölümünden sonra Cavidan tarafından gelin olarak seçilmiş…

En büyük korkusu Resul’ü ya da Cavidan’ı kızdırmak… Hayal bile edemeyeceği bu hayatı kaybetmekten çok korkar. Ancak çenesini tutamaz. Çizgileri aşmaya cesaret edemese de sık sık çizgileri zorlar.

Harun Karasu
İSMAİL EGE ŞAŞMAZ

İSMAİL EGE ŞAŞMAZ


Yakışıklılığının ve kadınlar üzerinde bıraktığı etkinin farkındadır. Bu özelliklerini isteklerini elde etmek için kullanmaktan çekinmez. Geleneksel erkek kodlarına sahip değildir. Kadının paralı olması onu rahatsız etmez aksine bunu bir avantaj olarak görür. Ama sırf parası var diye de çirkin bir kadınla birliktelik yaşamaz.
Ezo, şimdiye kadar karşısına çıkan kadınlardan çok farklıdır. Tarzı, konuşması, giyimi Harun’a hiç uygun olmasa da, genç kız garip bir biçimde ilgisini çeker.

Ali Demir
MÜNİR CAN CİNDORUK

MÜNİR CAN CİNDORUK


Şirketin ortağı, Ezo’nun dedesinin kadim dostu Ekrem’in torunu. Ezo ile birlikte büyümüşler. Yıllar geçtikçe Ali’nin duyguları arkadaşlığın ötesine geçmiş ancak Ezo onu arkadaş, dost gibi görmeye devam etmiştir.

Harun’un aksine özü sözü bir, güvenilir, mert, gözü kara bir delikanlıdır. Ezo’ya duyduğu tutku ve kıskançlık, zaman zaman hırçınlaşmasına yol açar. Genç kızı elde etmek için her fedakârlığı yapar, ancak bu ısrar Ezo’yu ondan daha da uzaklaştırır.

Zeliha Bozdağlı
SEDEF AVCI

SEDEF AVCI


Eğitimli, güçlü ve bağımsız bir kadındır. Ezo’nun annesi. Herkese intihar ettiği söylense de, aslında kocası tarafından kavga esnasında balkondan atılmıştır.

Seher Çetin
ÇAĞLA ŞİMŞEK

ÇAĞLA ŞİMŞEK


Seher öteden beri Ezo’yu kıskanır. Onun rahat yaşayan, şımarık bir kız olduğunu düşünür. Esma ikisinin arasını ne kadar sıcak tutmak istese de Seher yola gelmez. Mecbur hissedip Ezo’nun yüzüne gülse de arkasından konuşmaktan geri kalmaz. Onun küçülen kıyafetlerini giymekten nefret eder, kıskanır ve içten içe bilenir.

Bekir Yılmaz
SİNAN ARSLAN

SİNAN ARSLAN


Güvenilmez, ablası sayesinde yaptığı ani sınıf atlamasıyla şımarmış, fütursuz ve tehlikeli…

Bekir ablası Ayfer tarafından büyütülmüş, hep hor görülmüştür. Ablasının Resul Bozdağlı ile olan evliliği ona ilk kez hep istediği rahatı ve zenginliği sağlamış ama arzuladığı saygınlığı kazanmasına yetmemiştir. Eniştesi tarafından hesaba alınmamaktadır. Resul Bekir’e şirkette bir iş vermek yerine, yanında tasmayla gezdirdiği bir köpek muamelesi yapmaktadır.

Ekrem Demir
MACİT KOPER

MACİT KOPER


Ali’nin dedesi. Bozdağlı Holdingin %49 ortağı… Düzgün bir adam. Adap bilen, tam bir beyefendi…
Cavidan onun hayattaki ilk ve tek aşkı. Hala Cavidan’ı gördüğünde içi titrer. Ona büyük bir saygı duyar.

Aslı Yaman
PELİNSU ÇİLELİ

PELİNSU ÇİLELİ


Harun’un gizli aşkı… Aralarında büyük bir çekim var. Şimdilik kimse bilmez ancak Aslı gerçekte evli bir kadındır. Kocası belalı bir adam… Nitelikli dolandırıcılık suçundan (borsacı vs) hapiste…

Nermin Şanlı
TOPRAK SAĞLAM

TOPRAK SAĞLAM


Nermin Resul’ün çok eski gedikli metresidir. Nermin’in Resul’le ilişkisi gizli saklı yıllarca sürmüştür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir