Çiçek Dilligil Kimdir Nereli? Tövbeler Olsun Hülya Necipli Kim?

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Tövbeler Olsun dizisinde Hülya Necipli karakterine hayat veren oyuncu Çiçek Dilligil kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Boyu, kilosu ve burcu nedir? Nasıl zayıfladı? Kaç kilo verdi? Annesi ve Babası kim? Gençliği, eski ve yeni hali. Filmleri ve dizileri neler? İnstagram, Twitter ve Facebook adresi ne? Bilinmeyen hayatı konulu biyografi yazısı.

(Dilerseniz bu yazıya video biyografi şeklinde Serhat Uzunkök YouTube kanalından da ulaşabilirsiniz)

Çiçek Dilligil YouTube video biyografisi

Çiçek Dilligil Kimdir Ve Nereli? Kaç Yaşında?

Çiçek Dilligil tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Tam adı Lütfiye Çiçek Dilligil Öztoprak’tır.
Yeşilçam oyuncularından Avni ve Belkıs Dilligil çiftinin kızı olan ünlü oyuncu , 5 Haziran 1969 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi.

Aliye Rona’nın yeğeni, Devlet Tiyatroları eski Genel Müdürü Rahmi Dilligil’in de kardeşidir. Liseyi Kadıköy Kız Lise’sinde bitiren sanatçı,
Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümü mezunudur. Kent Oyuncuları tiyatrosunda ve Tiyatro kare ekibinde oyuncu olarak yer aldı.

Sanatçı bir aileden gelen Çiçek Dilligil’in sanat hayatında ön plana çıkması ise atv’de yayımlanan Dinazorus adlı çocuk programıyla oldu.
Sanatçı Bora Öztoprak’la evli olan ve bir çocuk annesi olan Dilligil, tiyatroya oranla, rol aldığı sinema ve dizi filmleri ile tanındı.

İlk kez 6 yaşındayken Minik Cadı filmiyle kameralar karşısına geçti.
1975 yılında Minik Cadı ile kamera karşısına geçen Dilligil, daha sonra da hem sahnede, hem kamera karşısında oyunculuğu sürdürdü.

Mine, Ayrılık, gibi sinema filmlerinin yanı sıra aralarında Dudaktan Kalbe, Baskül Ailesi, Kaygısızlar, Çılgın Bediş, Harem’in de bulunduğu çok sayıda dizide oynadı. Ayrıca zaman zaman bazı reklam filmlerinde de yer aldı.

17 . Afife Tiyatro Ödülleri’nde jüri üyeliği yaptı. Şu anda MSM (Müjdat Gezen Sanat Merkezi) ‘nde tiyatro eğitmenliği ve bölüm başkanlığı, aynı zamanda Eyüboğlu Koleji ‘nde de tiyatro eğitmenliği yapmaktadır. Son yer aldığı dizi ise TRT1 ekranlarında yayınlanan Tövbeler Olsun dizisi oldu.
Bu dizide Hülya Necipli karakterine hayat veriyor.

Verdiği kilolar ile bir dönem gündemde olan oyuncu mide küçültme ameliyatı ile 35 kiloya yakın kilo verdi. Spor yapmaya halen devam eden Çiçek Dilligil, 1.61 boyundadır. 61 kilodur. İkizler burcudur. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. Baba tarafından Trabzonlu, anne tarafından da İstanbullu’dur.

Facebook, Twitter ve İnstagram’ı aktif bir şekilde kullanan oyuncunun bu yazının hazırlandığı an itibarı ile mavi tıklı resmi İnstagram hesabında 236 bin, Twitter hesabında da 68.800 takipçisi bulunmaktadır.

Son olarak yakın zamanda YouTube’de Migros Türkiye kanalında 2 yıl boyunca içerikler ürettiğini de buradan duyuralım.

İnstagram adresi https://www.instagram.com/cicekdilligil/

Twitter adresi https://twitter.com/CicekDilligil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.