Bilinmeyen Yönleri İle Cenay Türksever

Bilinmeyenleriyle Cenay Türksever

Cenay Türksever 13 mayıs 1990’da Bulgaristan’da doğdu. Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu mezunudur. Model ve aynı zamanda da oyuncudur. 10 yıla yakın profesyonel modellik yaptı ve işinde aranan kişiler arasında olmayı başardı. Mercedes Benz ve Fashion Week gibi defilelerde boy gösterdi. Şafak Tokur ve Hakan Akkaya’nın tasarımlarını tanıtımını üstlendi.

Ünlü tasarımcılar Atıl Kutoğlu, Emre Erdemoğlu ve Uğurkan Erez’in yabancı bir modelken keşfettikleri Cenay Türksever, Türk olmasına rağmen o senelerde Türkçeyi bilmiyordu. Ancak yıllar içerisinde dilini bilmediği ülkesinde aranan bir model haline geldi.

2012 yılında Idol of Models yarışmasında 3. oldu. Demet Akalın’ın kalbindeki imza şarkısının klibinde de rol aldı. İlerleyen senelerde modellik sayesinde elde etmiş olduğu avantajları oyunculukta kullanmayı hedefledi.
Türkçesini geliştirdi ve ardından 8 ay oyunculuk eğitimi aldı.

Oyunculuk için, ilk aldığı teklif ise Kanal 7 ekranlarında günlük yayınlanan Elif dizisinden geldi. Elif dizisine başlamadan önce de işini çok ciddiye aldığı için 9 ay daha oyunculuk eğitimi aldı ve 2017 yılında Kanal 7 de yayınlanan Elif dizisinde oyunculuk startını verdi. Dizide Yunus karakterini canlandırdı. 4. sezonda katıldığı dizide sevilen isimlerden birisi olmayı başardı.

Elif dizisinde sonra ise yakışıklı oyuncu modellik yapmaya devam ediyordu ve yakın zamanda yeni bir dizide yer almaya başladı.
Yeni dizisi Star TV ekranlarında yayınlanan Sevdim Seni Bir Kere oldu. Sevdim Seni Bir Kere dizisinde Mirza karakterini canlandırıyor.
Cenay Türksever, işinde başarılı olmak için oldukça zorlu bir yoldan yürüdü ama sefasını süreceği günlere de elbette gelecektir.

Basketbol oynamayı, Piyano çalmayı ve resim yapmayı çok seven oyuncu çok sık olmasa da Twitter’ı ve İnstagramı kullanmaktadır.
Bu yazının hazırlandığı an itibarıyla resmi İnstagram hesabında 92 bine yakın takipçisi bulunmaktadır.

Model olduğu için mutlaka merak edilir. Şu bilgileri de verelim. Cenay Türksever 1.90 boyundadır, 88 kilodur ve boğa burcudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.