Beyhan Budak Kimdir Nerelidir?

Merhabalar. Bu yazımızda sizlere ünlü psikolog Beyhan Budak’tan bahsedeceğiz.

Uzman psikolog Beyhan Budak kimdir ve aslen nerelidir? YouTube kanalında yayınladığı kişisel gelişim ve psikoloji konulu eğitim videoları ile dikkatleri üzerine çeken ve aynı zamanda kitapları da bulunan Beyhan Budak’ın hayatı konulu biyografi yazısı. Klinik psikolog Beyhan Budak kim ve nereli? Nerede çalışıyor? Kaç yaşında? Evli mi? Hakkında ayrıntılı bilgiler…


Beyhan Budak gerek YouTube kanalı ile olsun gerekse yazdığı kitaplarla son günlerin en merak edilen isimlerinden birisi. Gelin hep birlikte kendisini tanıyalım.

Beyhan Budak Kimdir?

Beyhan Budak İlköğretim ve liseyi Ankara’da tamamladı. Liseyi bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandı.
İstanbul’da yaşadığı süre içerisinde şehrin bilim, kültür ve sanat konusundaki sınırsız imkanlarını sonuna kadar kullandı ve kendisini geliştirdi. Birçok insanla tanıştı, birçok dernekle sosyal projelerde yer aldı. Mesleki olsun, meslek dışı olsun birçok panele, seminere ve eğitime katıldı.
Dershanede, kreşlerde, rehabilitasyon merkezinde, hastanelerde stajlar yaptı. İstanbul’da geçen dolu dolu 4 yılın ardından tekrar Ankara’ya döndü.

Mezun olduktan bir hafta sonra bir özel eğitim merkezinde işe başladı.
Burada bir süre çocuklarla ve aileleriyle çalıştıktan sonra Tedaş Genel Müdürlüğü’nde çalışmaya başladı. Fakat yapmak istediği işin bu olmadığına karar vererek Tedaş’tan istifa edip Sağlık Bakanlığı’nda Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı ve Eğitim Araştırma Hastanesinde uzun yıllar çalıştı. Sonra özel sektöre geçiş yaptı.

Lisans eğitiminden sonra 2011 yılında Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde, 2016’da da İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümlerinde yüksek lisans yaptı. Bu zaman aralığı içerisinde aynı zamanda TRT Türk’ün ‘Bir Uzman Var Projesinde’ videolarıyla yer aldı. Keçiören Belediyesi Aile Eğitim Merkezi bünyesinde belediye personeline ve Keçiörenlilere birçok kez eğitim ve seminerler verdi.

Birçok özel ve kamu kuruluşunda seminerler verdi. 2014 yılı boyunca Trt Radyo 1’de sabit konuk olarak yer aldı. Ayrıca Kuzucuk, Elif’in Düşleri gibi çizgi filmlerin senaryolarına danışmanlık yaptı. Birçok televizyon ve radyo programında yer aldı.

2015-2016 yıllarında Türk Silahlı Kuvvetlerinde askerlik görevini psikolog olarak yaptı, askeri personele psikolojik danışmanlık hizmeti verdi.

Şu anda Ankara’da kurucusu olduğu Fenomen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim merkezinde psikoterapi, psikolojik danışmanlık ve kurumlara eğitim hizmetleri vermekte. Ayrıca Man Türkiye Fabrikasında ve Koç Holding bünyesindeki Türk Traktör Fabrikasında Çalışan Destek Hizmetleri kapsamında psikolojik danışmanlık ve eğitim hizmetleri veriyor.

Beyhan Budak Sağlık Bakanlığı’nın psikologlara yaptığı sınav sonucunda psikolojinin tıbbi uygulamalarında da yetki sahibi olmuştur. Türk Psikologlar Derneği üyesidir ve Aile ve Toplum Enstitüsü Derneği Genel Başkanıdır. Aynı zamanda yazar da olan Beyhan Budak’ın iki kitabı vardır.

İlk kitabı “Kendine İyi Davran Güzel İnsan” ikinci kitabı “Senin Suçun Değil-Geçmişin Yüklerinden Kurtulma Rehberi” kitabıdır.

2018 yılında Tedx Kaleiçi etkinliğinde, “O Satın Aldığın Şey Mutluluk Değil!” isimli bir konuşma yapan Beyhan Budak, birçok kurumda ve şehirde kendine yardım konularında 300’den fazla konuşma yapmıştır ve hâlâ bu konuda çalışmalarına devam ediyor.

Sosyal medyada çok aktif olan ünlü psikoloğun sosyal medyaya ilk girişi 2009 yılında “Eyvah Boşanıyorum” adlı web sitesini kurmasıyla başladı.
Bir de son zamanlarda çok büyük ilgi gören YouTube kanalı var.
Youtube kanalında düzenli şekilde popüler psikoloji ve kişisel gelişim konularında videolar yayınlıyor.
Bugüne kadar yayınladığı videoları toplamda 67 milyon izlendi ve şu anda kanalının abone sayısı 1 milyonu aşmış durumda.
İnstagram hesabında da bu yazının yazıldığı an itibarı ile 352 bin takipçisi bulunmaktadır.

Şu an 35 yaşında olan Beyhan Budak aslen Ankaralıdır. Evlidir ve 2 çocuğu vardır. Babası taksicilikle uğraşmaktadır. Annesi ev hanımıdır. 4 kardeştir ve Beyhan Budak kardeşlerin en büyüğüdür.

İnstagram adresi https://www.instagram.com/beyhanbudak/

YouTube adresi https://www.youtube.com/user/PsikolojiTV

Dilerseniz bu yazıyı video şeklinde de izleyebilirsiniz.

Beyhan Budak Kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.