Bengi Öztürk Kısaca Biyografisi

Bengi Öztürk kim ve nereli? Bugüne kadar hangi diziler ve filmlerde yer aldı?

Bengi Öztürk 28 Aralık 1980, Almanya doğumlu olan oyuncu, Gazi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde eğitim görmüştür. Bölümü ekonomi üzerine olsa da oyunculuğa olan merakı nedeniyle öğrenci iken kendini bu konuda geliştirmeye karar vermiş ve Show TV’de yayınlanan Türkiye’nin Yıldızları yarışmasına katılmıştır. Beren Saat, Engin Akyürek gibi isimleri ünlüler dünyasına kazandıran Türkiye’nin Yıldızları adlı programda izleyicinin ilgi odağı olmayı başarmıştır.

Bu yarışma sonrası yıldızı parlamaya başlamış ve oyuncu 2004 senesinde ‘Hoşgeldin Hayat’ filminde rol almıştır. Bu sinema filminde Serap karakteri ile beğeni almayı başaran genç oyuncu, 2005 senesinde dizi sektörüne de giriş yapıp Dönme Dolap adlı dizisinde rol almıştır.

Ayrıca ‘Kapıları Açmak’ adlı dizide Melis karakteri ile seyirci karşısına çıkan oyuncu Şöhret adlı dizide de Yeşim olarak izleyicilerle buluşmuştur.

Sessiz Fırtına, Canım Ailem, Kızım Nerde, mükemmel Çift, Yalan Dünya, Beşinci Boyut, Dila Hanım, Küçük Gelin, Dayan Yüreğim, Ya Nasip Ya Kısmet, Egenin Hamsisi, Mehmet Bir Cihan Fatihi gibi birçok projede adını duyuran oyuncu özellikle sosyal mesaj içermesi nedeniyle büyük ses getiren Küçük Gelin dizisi sayesinde ekranların sevilen bir yüzü olmayı başarmıştır.

19 Temmuz 2018’de aktör olan Sertaç Akkaya ile evlenmiştir. Yakın zamanda Fox Play’da yayınlanan Gorbi dizisinde oyunculuk yaptı ancak dizi maalesef kısa sürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.