Lale Başar Kimdir? BAY YANLIŞ Sevim Kim?

FOX ekranlarında yayınlanan Bay Yanlış dizisinde Sevim karakterini canlandıran Lale Başar kimdir ve kaç yaşındadır? Burcu, boyu ve kilosu nedir? Nerelidir? Bugüne kadar oynadığı tiyatroları, dizileri ve filmleri nelerdir? İnstagram takipçi sayısı nedir? Tüm ayrıntılar biyografi yazımızda.

Lale Başar Kimdir Ve Nereli?

27 Ocak 1964 Ordu doğumlu olan usta oyuncu Lale Başar, 35 yıla yakındır süren meslek hayatı boyunca bir çok tiyatro, film ve dizide yer aldı.

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden 1986’da mezun olduktan sonra Bursa Devlet Tiyatrosu’nda göreve başladı.
1994’de Ankara Devlet Tiyatrosu’na geçti ve burada 2009’a kadar görevini sürdürdükten sonra emekli oldu.

Lale Başar Dizileri Ve Filmleri

Profesyonel meslek hayatındaki ilk dizi tecrübesini 1986 yılında TRT’de yayınlanan Dudaktan Kalbe dizisi ile yaşayan Lale Başar bugüne kadar
Aşk Yeniden, Hayat Bazen Tatlıdır, Deniz Yıldızı , Yeni Gelin, Leke gibi birçok dizide yer aldı. Köksüz, Unutursam Fısılda, Her Şey Aşktan, Aşk Uykusu, Aykut Enişte gibi bir çok sinema filminde de yer alan başarılı oyuncu bugüne kadar bir çok ödüle de layık görüldü.

Lale Başar Rol Aldığı Tiyatrolar
Lale Başar’ın Tiyatro Oyunları

Lale Başar diziler
Lale Başar Dizileri ve Filmleri

Lale Başar Ödülleri

1986 yılında Bursa Tiyatro Ödülleri’nde ‘Yılın Sanatçısı’
1994’te Ankara Sanat Kurumu ‘Övgüye Değer Kadın Oyuncu’ seçildi.
Ayrıca Köksüz filminde sergilediği oyunculuktan ötürü 3 ödüle birden layık görüldü.
2014’te Altın Koza ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’
Yine aynı yıl Berlin Film Festivali’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’
2015’te 47. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri’nde ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ seçildi.
Yakın zamanda da Vegas Film Festivali’nde Bloodline (Kan) filmi ile ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülüne layık görüldü.

Lale Başar evli mi? Kiminle Evli? Kaç yaşında? Burcu, Boyu Ve Kilosu Nedir? İnstagram Hesabı Var Mı?

Tiyatro yönetmeni Kemal Başar ile evli olan Lale Başar’ın Savaş Alp adında bir oğlu vardır. Savaş Alp Başar’da oyunculuk yapmaktadır.
Yakın zamanda FOX ekranlarında yayınlanan Bay Yanlış dizisinde Sevim Atasoy karakterini canlandıran Lale Başar aktif olarak oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Tam bir kedi sever olan oyuncu doğal yapısı, güler yüzü, espiritüelliği ve şen şakraklığı ile izleyicinin gönlünde yer edinmeyi başaran ender sanatçılardandır ve sanat camiasında da sevilen ve sayılan isimler arasındadır.

Oyuncu olduğu için merak edilen şu klasik bilgileri de verelim. Sıklıkla İnstagram kullanan oyuncunun bu yazının hazırlandığı an itibarı ile hesabında 120 bin takipçisi bulunmaktadır. Kova burcudur. 1,61 cm boyunda ve 64 kilodur.

Lale Başar Instagram Hesabı
Lale Başar İnstagram Hesabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.