Aşk Mantık İntikam Kuaför Neriman Kim? Pelin Budak Kimdir? Biyografi

Aşk Mantık İntikam dizisindeki Kuaför Neriman kim? Gerçek adı ile Pelin Budak kimdir? Kaç yaşında? Bu soruların cevapları şu sıralar Aşk Mantık İntikam izleyicileri tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Aşk Mantık İntikam oyuncuları arasına kuaför Neriman karakteri ile katılan oyuncunun hayatı merak edilmektedir. Bu nedenle Pelin Budak hakkında bir biyografi yazısı hazırlamaya çalıştık. Bulabildiğimiz tüm bilgileri bir araya getirdik. Elbette ki zamanla daha ayrıntılı bilgiler de ortaya çıkabilecektir. Bu nedenle ilerleyen günlerde yazımızda düzenlemeler ve güncellemeler yapabileceğimizi şimdiden hatırlatalım.

Aşk Mantık İntikam Kuaför Neriman Kim? Pelin Budak Kimdir?

Pelin Budak müzisyen, tiyatro ve dizi oyuncusudur. Liseyi Ataköy Cumhuriyet Lisesi’nde okumuştur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro ve oyunculuk bölümü mezunudur. Bugüne kadar pek çok tiyatro oyununda başarı ile sahne almıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde çalışan oyuncu bu kurumda tiyatro oyunlarında sahne almıştır.

Pelin Budak Filmleri Ve Dizileri

1993’te Oyun İçinde Oyun sinema filminde yer almıştır. 2003’te Alacakaranlık, Kadirşinas, 2004’te Şeytan Ayrıntıda Gizlidir dizileri ile ilk dizi oyunculuğu deneyimlerini yaşamıştır. 2006’da Kaybolan Yıllar dizisinde yer alan oyuncu 2007’de Zeliha’nın Gözleri, 2008’de Yaban Gülü dizisinde Müge karakterini canlandırmıştır. 2012’de Yalan Dünya dizisinde yer alan oyuncu şimdilerde ise FOX ekranlarında yayımlanmakta olan Aşk Mantık İntikam dizisinde ‘Kuaför Neriman’ karakterine hayat vermektedir. Tiyatro kariyeri boyunca başarılı bir çizgi sergileyen ünlü isim 24. Bedia Muvahhid Ödülü’ne layık görülmüştür. Ayrıca Tanju Okan Beste Yarışması’ndan Mansiyon Ödülü almıştır. Oyunculuk kariyerinin yanı sıra seslendirme çalışmaları yapmış ve müzikle de uğraşmıştır. YouTube üzerinden seslendirdiği parçalara ulaşılabilmektedir. Maalesef ki, oyuncunun kaç yaşında olduğu, aslen nereli olduğu, boy ve kilo bilgileri gibi bir çok bilgiye şimdilik ulaşılamamıştır. İlerleyen günlerde yazımıza bu bilgileri ekleyebileceğimizi tekrar hatırlatalım.

İnstagram Adresi

Pelin Budak Facebook ve İnstagram sosyal medya paylaşım platformlarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Bu yazının hazırlandığı sırada Instagram adresinde 5.345 takipçisi bulunmaktadır.

Pelin Budak İnstagram Adresi https://www.instagram.com/pelinbudak/

Görev Aldığı Bazı Tiyatro Oyunları

Ben Çağırmadım / Oyuncu 2017
Fehim Paşa Konağı / Oyuncu 2016
Define Adası / Oyuncu 2015
Ölü Adamın Cep Telefonu / Hermia 2014
Oyun / Oyuncu 2012
Doğum Günü Partisi / Yönetmen Yardımcısı 2011
Dünyanın Ortasında Bir Yer / Oyuncu 2010
Kutlama / Oyuncu

One thought on “Aşk Mantık İntikam Kuaför Neriman Kim? Pelin Budak Kimdir? Biyografi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir